Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Category Archives: Poradnie

Gdy dziecku kręci się w głowie

Najmłodsi często narażeni są na różnego rodzaju dolegliwości. Dzieci dopiero rozwijają swój system odpornościowy i warto jest zwracać uwagę na wszystkie dolegliwości, które męczą ich młode organizmy. Często dolegliwością u dzieci są zawroty głowy. Zawroty głowy mogą mieć różne podłoże. (więcej…)

Nietrzymanie moczu u kobiet

Mieszkasz w pobliżu Warszawy i przymierzasz się do wykonania badań i leczenia nietrzymania moczu? Jeżeli tak właśnie jest, to świetnie się składa! Warszawskie przychodnie leczenia nietrzymania moczu słyną z najwyższej jakości świadczonych usług lekarskich w kraju, niezwykle wysokich kwalifikacji personelu, oraz sprzętu na poziomie europejskim. (więcej…)

Kalkulator dni płodnych przydaje się w zajściu w ciążę

Boimy się niechcianej ciąży, więc stosujemy antykoncepcję. Gdy jednak planujemy mieć dziecko, okazuje się, że spłodzenie potomka nie jest wcale takie proste. Trzeba wtedy uzbroić się w cierpliwość i wykorzystać wiedzę, jaką podsuwa nam współczesna medycyna. (więcej…)

Zdrowym być…

relaksNa nasze zdrowie wpływ ma wiele czynników. Od tych najbardziej oczywistych – jak odpowiednia dieta i tryb życia, aż po najbardziej złożone, takie jak odziedziczony zestaw genów. Jeśli chodzi o dietę, to zasadniczo wszyscy wiedzą, co robić należy, by czuć się dobrze. Problem jedynie w tym, by do owych prozdrowotnych zasad się stosować. (więcej…)

Zanim rozpoczniesz współżycie, poznaj antykoncepcję

Rozpoczęcie współżycia seksualnego, to dla wielu osób początek problemów. Jeśli nie przygotujemy się odpowiednio do współżycia, to problemy i nas mogą dotknąć. Niechciane ciąże to prawdziwe dramaty wielu kobiet i mężczyzn, aby uniknąć niechcianej ciąży należy się odpowiednio zabezpieczyć. (więcej…)

Skąd się bierze częsta zgaga?

Było kiedyś takie powiedzenie, że częste mycie skraca życie i nikt nie wie skąd w ogóle się ono wzięło, ale mniejsza o to, czy nie zastanawiamy się czasem jak to jest, że często miewamy zgagę? Przecież jeżeli jest to od jedzenia, to powinna przejawiać się ona u większości Polaków, z drugiej strony to kuchnia w tedy powinna się zmienić, a przecież polska kuchnia jest jaka jest. (więcej…)

Najskuteczniejsza antykoncepcja a przygodne znajomości

Okres wakacyjno-urlopowy sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, mniej lub bardziej trwałych. Obok tradycyjnych znajomości na płaszczyźnie czysto towarzyskiej, spotkać można szeroko rozumiane wakacyjne przygody, obejmujące przede wszystkim sferę seksualną. (więcej…)

Antykoncepcja z plastrem

Antykoncepcja nowoczesna zakłada użycie specjalistycznych plastrów, dzięki którym można bez trudu powstrzymać proces zapłodnienia. Kobiety mogą używać tych specjalnych plastrów antykoncepcyjnych bez ryzyka dla zdrowia. Każda kobieta lubi antykoncepcyjne plastry i chętnie ich używa ponieważ plastry te są o wiele wygodniejsze w użyciu niż tabletki antykoncepcyjne. (więcej…)

Skuteczna antykoncepcja w każdym wieku

Nie od dziś wiadomo, że skuteczne aktywne działania w zakresie zapobiegania ciąży to temat, który powinien być żywy zarówno w przypadku osób bardzo młodych, jak i starszych, aktywnych seksualnie. Współczesna inicjacja seksualna rozpoczyna się bardzo wcześnie, wiele nastolatek prowadzi aktywne życie seksualne. (więcej…)

Dieta na trądzik

Trądzik to choroba gruczołów łojowych skóry. Co ciekawe, nasz jadłospis ma bardzo duże znaczenie na wygląd skóry, ale nie udowodniono dotąd, że jedzenie konkretnych produktów wywołuje zmiany skórne. (więcej…)