Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Category Archives: Lekarze specjaliści

Uśmiech to nasza wizytówka

Jeśli w młodości często lubiliśmy robić sobie tak zwane „dni dziecka” to teraz musimy się obawiać, że wraz z przybywaniem lat, naszym przyjacielem będzie się stawał stomatolog. Kartuzy w ostatnim roku zanotowały wzrost liczby otwieranych gabinetów. Oznaczać by to miało, że coraz więcej mieszkańców tej miejscowości nie pielęgnuje lub nie dbało o zęby? (więcej…)

USG czyli co?

Sprzęt medyczny często wzbudza nie miłe skojarzenia i lęk. Najmniej źle na wyobraźnie człowieka działa ultrasonograf, USG w bardziej znanym skrócie. Ta nieinwazyjna metoda diagnostyczna pozawala uzyskać obraz badanego elementu wykorzystując przy tym styl rozchodzenia i odbijania oraz rozpraszania się fali ultradźwiękowych na styku dwóch ośrodków faz, co niewątpliwie jest imponujące. (więcej…)

Nietrzymanie moczu u kobiet

Mieszkasz w pobliżu Warszawy i przymierzasz się do wykonania badań i leczenia nietrzymania moczu? Jeżeli tak właśnie jest, to świetnie się składa! Warszawskie przychodnie leczenia nietrzymania moczu słyną z najwyższej jakości świadczonych usług lekarskich w kraju, niezwykle wysokich kwalifikacji personelu, oraz sprzętu na poziomie europejskim. (więcej…)

Nowoczesna turystyka medyczna

Ta branża w Polsce od kilku lat rośnie w siłę. Kliniki dentystyczne, medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej samodzielnie starają promować za granicą i w ten sposób pozyskać nowych klientów. Niektóre korzystają z pomocy pośredników sprowadzających turystów medycznych do Polski. (więcej…)

Co zrobić, gdy boli ząb?

problemy z zębamiOdpowiedź nasuwa się sama: udać się do dentysty. Niestety, sprawa nie jest czasem taka łatwa. Pomijając kwestię długości kolejek do finansowanych przez państwo specjalistów, nie każdy jest gotowy od razu stanąć oko w oko (a raczej twarzą w twarz) ze stomatologiem… (więcej…)

Bolą uszy? Laryngolog Ci pomoże!

Laryngolog to specjalista, do którego wcale nie trzeba udać się z poważnymi bolącymi objawami choroby. Mowa tu oczywiście o badaniu słuchu i ewentualnym jego leczeniu. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu niedosłyszenia, a problem staje się dopiero zauważalny wtedy, kiedy dochodzi już do poważnego ubytku słuchu. Oczywiście i w tym przypadku potwierdza się stara sprawdzona zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

(więcej…)

Dieta na trądzik

Trądzik to choroba gruczołów łojowych skóry. Co ciekawe, nasz jadłospis ma bardzo duże znaczenie na wygląd skóry, ale nie udowodniono dotąd, że jedzenie konkretnych produktów wywołuje zmiany skórne. (więcej…)

Chirurgia 1 dnia – jakie zabiegi można wykonać w 1 dobę?

Chirurgia krótkoterminowa nazywana również ‘chirurgią 1 dnia’ to pomysł powstały w USA jako rozwiązanie problemu przepełnionych szpitali. Taki sposób leczenia ogranicza do minimum pobyt pacjenta w szpitalu, który trwa zazwyczaj do 24 godzin. W tym czasie chory zostaje przyjęty na oddział, ma wykonany zabieg, po którym wychodzi do domu. (więcej…)

Wsparcie psychologa przy różnych problemach

psychologWiększe trudności z przyswajaniem wiedzy nie zawsze oznacza braku chęci do edukacji bądź umiejętności skupienia uwagi przez pewien okres czasu. Niekiedy jest to z przyczyn jak dysleksja, czyli trudności w nauce. Nawet poprzez rozpoczęcie nauki według ustandaryzowanych technik edukacji osoba ma problemy z przyswojeniem przekazywanej wiedzy. (więcej…)

Korzystny wpływ aktywności fizycznej na organizm

Aktywność fizyczna zwiększa wydatek energetyczny, co sprzyja zmniejszaniu masy ciała. (więcej…)