Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Category Archives: Szpitale i kliniki

Nietrzymanie moczu u kobiet

Mieszkasz w pobliżu Warszawy i przymierzasz się do wykonania badań i leczenia nietrzymania moczu? Jeżeli tak właśnie jest, to świetnie się składa! Warszawskie przychodnie leczenia nietrzymania moczu słyną z najwyższej jakości świadczonych usług lekarskich w kraju, niezwykle wysokich kwalifikacji personelu, oraz sprzętu na poziomie europejskim. (więcej…)

Kilka słów o chirurgi plastycznej

Operacje plastyczneChirurgia plastyczna, inaczej zwana kosmetyczną lub estetyczną, jest jedną z najnowszych i najpopularniejszych dziedzin współczesnej medycyny i zajmuje się korektą rzeczywistych lub często odczuwalnych defektów ciała. Chirurgia plastyczna zaliczana jest do podspecjalności chirurgii. Cieszy się ona wielką popularnością zwłaszcza w krajach zachodnich. (więcej…)

Badania krwi

Badania laboratoryjneW badaniu ogólnym krwi (morfologia krwi) podawane są wartości RBC – liczba krwinek czerwonych, WBC – liczba białych krwinek, – % zawartość krwinek w stosunku do pełnej krwi. Ponadto podawana jest liczba płytek krwi. Badania krwi posiada także wskaźniki opisujące: MCH – średnią zawartość hemoglobiny w krwinkach, MCHC – średnie % stężenie hemoglobiny w krwince, MCV -średnią objętość krwinki. Powyższe wskaźniki pomocne są w diagnostyce niedokrwistości. (więcej…)

Badania laboratoryjne

Badania laboratoryjneNie jesteśmy bezbronni wobec wyroczni epidemiologów, z których wynika, że co piąta Polka i co piąty Polak będą mieć nowotwór złośliwy. Wielu zachorowań bowiem można uniknąć. Służą temu m.in. badania genetyczne. Dzięki nim można ustalić, czy mamy zapisane w genach ryzyko chorowania na jakiś nowotwór. (więcej…)

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień – światełko w tunelu

Leczenie uzależnieniaOtoczenie narzuca nam szybkie tempo życia. Praca, szkoła, obowiązki domowe – to zajmuje większość naszego czasu. Jeżeli do tego dochodzą problemy finansowe, w domu lub ze słabą psychiką, wtedy bardzo łatwo wejść w niebezpieczny labirynt uzależnienia. (więcej…)

Gdy potrzebne jest wsparcie – Grupa Wsparcia Psychologicznego – depresja, smutek

Są w życiu chwile, gdy czujesz się przygnębiony, samotny i bezradny.Gdy masz przytłaczające uczucie, że w życiu nic się nie udaje i nie ma perspektyw na poprawienie tej sytuacji.

Depresja i smutek to przyczyny niezadowolenia z życia i negatywnego samopoczucia przejawiające się brakiem zainteresowań, poczucia humoru czy otwartości na nowe doświadczenia. Często wywołane rozstaniem z bliską osobą, czy mobbingiem w pracy. W chwilach kryzysu należy pamiętać, że nie jesteś sam i są miejsca, w których zajdziesz pomoc i zrozumienie.

Najważniejsze jest, abyś uświadomił sobie, że naprawdę potrzebujesz pomocy psychologicznej. Internet jest idealnym miejscem, w ktorym anonimowo, bez zażenowana możesz podzielić się problemami, miejscem, w którym znajdziesz odpowiedz na nurtujące Cię pytania.

Polecana strona to: http://www.psychowsparcie.org/.  Jest na niej zawartych wiele informacji, dzięki którym zrozumiesz sytuację swoją, lub bliskiej Ci osoby.

Niepłodność, rozpoznanie i leczenie

Niepłodność to Twój problem? Sprawdź, co ma możliwość być przyczyną braku posiadania potomstwa w Twoim przypadku.

Należy pamiętać, że choroby typu: cukrzyca, choroby tarczycy, czynniki psychologiczne, a także wszystkie uzależnienia mogą odpowiadać za brak ciąży. Do tego wszystkiego trzeba dołożyć wszystkie choroby ginekologiczne zdiagnozowane podczas wizyty lekarskiej, a także otyłość, bądź nadmierną chudość. Współzależności jest bardzo kilka, dlatego potrzebny jest szczegółowy wywiad lekarski, diagnostyka i leczenie.

Jak wynika z definicji „niepłodność” to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. I już w tym miejscu powinniśmy zadać sobie pytanie: jak w większości wypadków dochodzi do zbliżeń w naszym przypadku? Jak w większości wypadków posiadamy szansę dokonać zapłodnienia? Pamiętając jednocześnie o tym, iż w ciągu miesiąca w cyklu kobiety występują dni płodności i niepłodności, do tego miesiączka oraz dodatkowo inne czynniki wpływające na samopoczucie i zmęczenie, stres.

Współczesna medycyna dostarcza nam coraz to nowszych metod do walki z niepłodnością i nie chodzi tu wcale o rozwiązania w postaci in vitro. Przypomnijmy w skrócie co to jest zapłodnienie in vitro? To tak zwane zapłodnienie pozaustrojowe, zapłodnienie in vitro (ang. in vitro fertilisation, IVF) – metoda polegająca na doprowadzeniu do połączenia komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym. Zaliczana do technik rozrodu wspomaganego medycznie. To metoda na którą decydują się coraz w większości wypadków bezpłodne pary w klinikach leczenia niepłodności.

Jak wybrać klinikę by zdobyć najlepszą diagnozę i pomoc?

Problem pomaga rozwiązać serwis eKliniki.pl, który nie tylko zawiera praktyczne porady medyczne, niemniej jednak także dysponuje rozbudowaną bazą klinik, którą można przeszukiwać w zgodzie z indywidualnymi preferencjami: typem specjalizacji klinicznej, miejscowością oraz dodatkowo województwem. Kliniki leczenia niepłodności, a także inne oferujące badania diagnostyczne i najwyższej jakości opiekę medyczną znajdziemy w całkiem szybki i zwykły sposób.

Osoby przeszukujące bazę klinik mają w tym miejscu dostęp nie tylko do opisu kliniki oraz dodatkowo profilu jej działalności, niemniej jednak także mogą zapoznać się z wcześniejszymi jej realizacjami. Istnieje także sposobność skontaktowania się jej z przedstawicielami bezpośrednio z poziomu strony.