Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Najskuteczniejsza antykoncepcja a przygodne znajomości

Okres wakacyjno-urlopowy sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, mniej lub bardziej trwałych. Obok tradycyjnych znajomości na płaszczyźnie czysto towarzyskiej, spotkać można szeroko rozumiane wakacyjne przygody, obejmujące przede wszystkim sferę seksualną.

Osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych, w szczególny sposób powinny dbać o zabezpieczenie przed niechcianą ciążą oraz chorobami wenerycznymi. Ogólnie zakłada się, że najskuteczniejsza antykoncepcja w przypadku przelotnych znajomości to prezerwatywa, wiadomo jednak, że alternatywa ta może okazać się zawodna, dlatego też wiele kobiet stosuje dodatkowe rozwiązania, bardziej trwałe i pewne.

Przyznać należy, że we współczesnym świecie istnieje wiele różnorodnych rozwiązań antykoncepcyjnych, w tym alternatyw bardzo skutecznych i pewnych, nie mniej jednak należy pamiętać, że przeważająca ilość rozwiązań farmakologicznych i mechanicznych powinna być zalecona przez lekarza ginekologa. Wiadomo jednak, że każda kobieta powinna regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny, co w praktyce oznacza, że zwrócenie się do lekarza z prośbą o pomoc w wyborze środków antykoncepcyjnych.

W tym momencie warto podkreślić, że popularną prezerwatywę można łączyć z innymi środkami antykoncepcyjnymi, dając tym samym doskonałe efekty. Inaczej rzecz ujmując, prezerwatywa to rozwiązanie najbardziej optymalne i pewne w zakresie ochrony przed chorobami wenerycznymi, natomiast pigułka, plaster czy spirala hormonalna dają bardzo dużą gwarancję ochrony przed niechcianą ciążą. Zakładając, że prezerwatywa jest alternatywą doraźną, w swoisty sposób dopełniającą alternatywne rozwiązania antykoncepcyjne, można śmiało stwierdzić, iż jest to jak najbardziej właściwy i co ważniejsze bezpieczny kierunek działania.

 

 

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *