Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Category Archives: Diety

Jak mieć dobry wzrok?

Telewizyjna reklama choć raz miała rację: rzeczywistość faktycznie składa się z kolorów. Ich intensywność, odcień i temperatura mają wpływ na nasze samopoczucie i na to jak widzimy otoczenie. Niezawodność jaką posiadają oczy zmniejsza się jednakże z biegiem czasu. Aby przedłużyć zdolność wzroku, o oczy trzeba zatroszczyć już dziś. Fantastycznym sposobem na zachowanie niezmąconego widzenia jest luteina. (więcej…)

Jagody Goji – dla zdrowia i urody

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie wpływ jaki te niezwykłe jagody goji mają na urodę przyniósł tym owocom tak niezwykłą popularność w środowisku medycznym. Obecnie na rynku ekskluzywnych kosmetyków mamy dziesiątki propozycji, których skład oparty jest na ekstraktach z owoców goji. Spośród wszystkich zalet owoców goji należy wymienić również jej dobroczynny wpływ na poprawę stanu skóry (cery) oraz wpływ na poprawę urody. (więcej…)

Najzdrowsze owoce Świata!

Owoce i warzywa spożywamy raczej niechętnie…dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych, którzy upodobali sobie innego rodzaju przekąski, nie koniecznie zdrowe… a przecież wystarczy tak niewiele-lekarze i dietetycy zalecają włączenie do swojej codziennej diety 5-porcji owoców oraz warzyw. Niewielu z nas przestrzega tych zaleceń…a szkoda! (więcej…)

Zdrowy tryb życia kluczem do dobrego samopoczucia

O ile jesteście młodymi, aktywnymi zawodowo ludźmi, ze 100% pewnością w pracy spędzacie znacząca większość dnia, a w zdecydowanej większości przypadków także wieczory. Kariera zawodowa jest dla Was ważna i skupiacie na niej omal całą własną uwagę i energię. Warto natomiast pomyśleć także o swoim zdrowiu, czyli ogólnej kondycji psychofizycznej. Sama ostatnio postanowiłam pogodzić aktywne życie zawodowe z dobrym samopoczuciem psychicznym i fizycznym, czy udało mi się?! (więcej…)

Jogurty są zdrowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że jogurty są bardzo zdrowe, a co się z tym wiąże powinniśmy je jeść praktycznie codziennie. Przede wszystkim dlatego, że we wspaniały sposób wpływają one na pracę naszych jelit, dodatkowo również niesamowicie uzupełniają naszą odporność, bo dostarczają do naszego organizmu żywe kultury bakterii, a jak wiadomo, to właśnie one nas wzmacniają i sprawiają, że mniej straszne są nam wszelkie problemy żołądkowe. (więcej…)

Tags:

Mleko w proszku po karmieniu piersią

Jeżeli zastanawiamy się dlaczego tak się dzieje, że mleko w proszku dla niemowląt jest tak rozchwytywane, to powinniśmy wiedzieć, że po pierwsze jest ono niedrogie, a więc jeżeli jakaś matka ma problem z uzyskaniem odpowiedniej ilości mleka naturalnego, to zamiast męczyć siebie i dziecko zazwyczaj decyduje się ona na jego sztuczne dokarmianie, tak aby nie było ono głodne i żeby prawidłowo przybierało na wadze. (więcej…)

Mleko modyfikowane

Dziecko wprowadza niezwykły chaos w nasze życie, pozytywny chaos. Kiedy jest niemowlęciem, to dużo mu do szczęścia nie trzeba? Wystarczy mleko mamy, ramiona do huśtania taty i dużo spania. Kiedy jednak dziecko rośnie, zmieniają się jego wymagania? (więcej…)

Żywienie małych dzieci

Czasami zachodzi konieczność wyjazdu i wtedy jeżeli mamy małe dziecko zazwyczaj decydujemy się na zabranie dla niego jedzenia w słoiczkach specjalnie przygotowanych dla takiego dziecka, a co się z tym wiąże w specjalny sposób zamkniętych, tak aby to jedzenie się nie popsuło, ani żeby nie wylało się nam w torbie. (więcej…)

Zdrowe soki owocowo warzywne dla dzieci

Każda mama na poczekaniu może wymienić wszystkich producentów, którzy oferują jakiekolwiek produkty dla dzieci. Dzieje się tak dlatego, że jedni oferują nam lepsze kaszki, drudzy oferują nam lepsze mleka, a jeszcze inni mają znacznie lepsze deserki. (więcej…)

Dlaczego nienasycone kwasy tłuszczowe są tak ważne w naszym jadłospisie?

W dzisiejszych czasach, regularnie wzrasta udział tłuszczów utwardzonych w typowym jadłospisie. Jest to źródło poważnych kłopotów z kondycją człowieka – podnosi ilość cholesterolu LDL czy prowadzi do niebezpiecznych schorzeń serca. Z tego powodu powinniśmy zatroszczyć się o swoje funkcjonowanie i wprowadzać do codziennego żywienia jak największe ilości niezbędnych nienasyconych kwasów omega-3. Pełnią one kluczowe funkcje dla zdrowia człowieka. (więcej…)

Tags: