Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Skąd się bierze częsta zgaga?

Było kiedyś takie powiedzenie, że częste mycie skraca życie i nikt nie wie skąd w ogóle się ono wzięło, ale mniejsza o to, czy nie zastanawiamy się czasem jak to jest, że często miewamy zgagę? Przecież jeżeli jest to od jedzenia, to powinna przejawiać się ona u większości Polaków, z drugiej strony to kuchnia w tedy powinna się zmienić, a przecież polska kuchnia jest jaka jest.

Owszem może i częsta zgaga powstaje w wyniku palenia, albo picia alkoholów, jednak jeżeli ktoś ani nie pali ani nie pije alkoholów, to i tak będzie zagrożony zgagą. Można posunąć się nawet do określenia, że dzisiaj zgaga może dopaść każdego. Dlatego jak nie chcemy mieć nic wspólnego z tą jakże niemiłą chorobą, to nie tylko powinien ograniczyć kuchnię tylko do lekko strawnych posiłków, ale również musi mieć odpowiednie pory jedzenie, najlepiej trzygodzinny przez spaniem. Do tego należy unikać dużych ilości kawy oraz herbaty o alkoholu już lepiej nie wspominać.

Owszem, przecież wszystko jest dla ludzi, jednak w przypadku stereotypowych Polaków często występuje nadzwyczajna zdolność do przesadzania. Może i ma to swoje dobre strony, jednak trzeba pamiętać, że niekoniecznie to będzie nam wychodziło na dobre. W sumie przecież ile to się zna rodzin, które przechodzą z skrajności w skrajność, i dlatego jak przez całe życie taka rodzina spożywała niedobre posiłki, to przechodzi całkowicie na weganizm. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że sam posiłek, a raczej to z czego jest wykonany może mieć małe znaczenie na zdrowie, ponieważ w przypadku zgagi chodzi raczej o wielkość niż o jakość.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *