Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Category Archives: Inne

Stymulowanie wczesnego rozwoju dziecka

Ważne, aby w trakcie oddziaływań terapeutycznych, dziecko miało poczucie wpływu na przebieg zajęć. Dzieje się to z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych i dydaktycznych, które dają dziecku możliwość działania – budowania, manipulacji, czy rozwijania twórczości. (więcej…)

Sposób na piękne paznokcie dłoni i nóg

Wszystkie kobiety marzą o tym, ażeby ich dłonie przyciągały zerknięcia mężczyzn i wzbudzały entuzjazm każdego, kto je widzi. Niestety nie jest to proste, szczególnie, gdy najważniejsza ich część, czyli paznokcie nie są odpowiednio zadbane. Na poprawę wyglądu paznokci oraz zakamuflowania niedoskonałości, dużo kosmetyczek poleca manicure hybrydowy Warszawa. (więcej…)

Kolagen – eliksir młodości

Czy wiesz, że kolagen jest jedną z najważniejszych i cennych substancji, od których zależy młodość, jędrność, gładkość i elastyczność skóry? Bez niego nie mogą też prawidłowo działać: układ kostny, mięśnie, układ nerwowy, a także oczy, nerki, wątroba oraz serce. (więcej…)

Jak poprawić zdrowie i jakość życia?

Postęp technologiczny każdego dnia oferuje szereg ułudnych udogodnień w postaci maszyn wspierających różne zajęcia, jak wykonywanie obowiązków, podróże, rozrywkę i inne. Zaplata za to jest wysoka. Dewastujemy środowisko naturalne, a głównie powietrze, wodę i żywność. Na dodatek przyjmujemy niekorzystne nawyki, jak szybkie tempo życia i stresujące sytaucje. Jest to przyczyną problemów zdrowotnych, bo toksyny zalegają w naszych organizmach. Jakie są sposoby, żeby zachować zdrowie i poprawić jakość życia? (więcej…)

Zalety czosnku

Różne zalety zdrowotne czosnku i własności uzdrawiające są od dawna znane i szeroko używane w medycynie (fitoterapia). Jest on uznany przez wielu za ziołowy „cudowny lek”. Zapobiega przed grypą, czosnek używany też jest do usuwania wyprysków trądzikowych, istnieją również badania, że może on pomóc w obniżaniu ilości złego cholesterolu. (więcej…)

Bioflawonoidy pomogą Ci z alergią

Grupę związków polifenolowych – bioflawonoidy możemy znaleźć w owocach o ciemnym zabarwieniu (borówki, czereśnie, aronia, śliwki) i pomarańczowych oraz ciemno zielonych jarzynach (papryka żółta, pietruszka). Można je znaleźć także w orzechach włoskich, nasionach, czerwonym winie i zielonej herbacie. Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczanie roślin przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. (więcej…)

Czym są noni i spirulina?

Postępujące zanieczyszczenie przyrody, szybki tryb życia, nierozważna dieta czy też ogromne dawki pochłanianej nikotyny… Wszystkie te czynniki, zabrudzając organizm mogą przyczynić się do poważnych problemów. Aby przywrócić organizm do normy i odbudować minioną witalność, nie trzeba wymyślnych kuracji – należy tylko skorzystać z skarbów natury. Jednym z nich jest rewelacyjny sok noni. (więcej…)

Sposób na odzyskanie energii

Kłopoty z wczesnym wstawaniem? Natłok problemów Cię przytłacza? Kłopoty z zapamiętywaniem? Permanentne zmęczenie? Pomimo wiader kawy ciągle nie możesz się skupić? W obecnym chaotycznym świecie powinniśmy być gotowi do działania non-stop – jak zatem pozyskać energię do działania? Najdoskonalsza odpowiedź przychodzi, jak zazwyczaj z przyrody – to guarana. (więcej…)

Odchudzanie poprzez zmianę nastawienia

Zanim wpadniesz w obsesję poznaj ten prosty sposób na odchudzanie. Na temat odchudzania napisano już sporo. Kiedyś poszukiwano eliksiru długowieczności, dzisiaj na wagę złota jest eliksir na skuteczne odchudzanie i płaski brzuch. Wszyscy wiemy, że cudowne diety nie działają, zawodzą również medykamenty, suplementy diety, spalacze tłuszczu a nawet zabiegi odnowy biologicznej i ćwiczenia. (więcej…)

Leki stosowane w ciąży

Często słyszymy o tym, że kobiety w ciąży nie mogą zażywać jakichś leków, a jeżeli nawet jest to możliwe, to nie działają one aż tak dobrze jak powinny i jak ma to miejsce w innych przypadkach, gdy nie ma czynnika związanego z ciążą. (więcej…)

Tags: