Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Jak mieć dobry wzrok?

Telewizyjna reklama choć raz miała rację: rzeczywistość faktycznie składa się z kolorów. Ich intensywność, odcień i temperatura mają wpływ na nasze samopoczucie i na to jak widzimy otoczenie. Niezawodność jaką posiadają oczy zmniejsza się jednakże z biegiem czasu. Aby przedłużyć zdolność wzroku, o oczy trzeba zatroszczyć już dziś. Fantastycznym sposobem na zachowanie niezmąconego widzenia jest luteina.W aktualnym świecie, oczy wystawione są na ogrom niebezpieczeństw. Wpływ słońca, zabrudzenie atmosfery, wszędobylski dym nikotynowy, sztuczne składniki dodawane do żywności, a szczególnie nieskończone momenty przesiedziane przed telewizorem i ekranem komputera – to wszystko zagraża wzrokowi. Aby chronić oczy przed tymi szkodliwymi czynnikami, nie potrzeba dużego wysiłku – starczy wyśmienita substancja jaką jest luteina.

Luteina to jeden z grupy naturalnych karotenoidów – powszechnych w przyrodzie barwników, do których zaliczamy np. beta-karoten. Swoją nazwę luteina zaczerpnęła od rzymskiego określenia słonecznej barwy – luteus – i, jak można wywnioskować, jest najważniejszym elementem plamki żółtej – jednej ze składowych siatkówki oka. Luteina jest kolorantem pochłaniającym niebieskie widmo światła (o niesamowitej mocy), a jej przeciwutleniające walory chronią oczy i posiadają ogromną rolę w procesie widzenia. Aby całkowicie poznać walory, które oferuje luteina, warto również aplikować ją z kolejnym wspaniałym specyfikiem, jakim jest witamina A.

Żeby zagwarantować swojemu wzrokowi skuteczną ochronę nie trzeba niepokoić się nadmiernie elementami swojego jadłospisu ani stronić od pracy z komputerem. Luteina zawarta w specjalnie przygotowanych suplementach diety ustanawia świetną alternatywę! Potężną wyższością jaką prezentuje luteina zamknięta w tabletkach (takich jak np. lutein czy lutein plus) jest jej skuteczna przyswajalność oraz sprawdzone źródło wytwarzania. Wybierając warzywa na straganie nie zawsze mamy pewność co do ich źródła – luteina w tabletkach pochodzi z dokładnie kontrolowanych upraw ekologicznych. Poprzez włączenie tych składników do codziennej rutyny możemy mieć pewność, że nasz wzrok pozostanie zdrowy przez wiele lat.

2 Response to “Jak mieć dobry wzrok?”

  • Dla mnie wszystko to jest za skomplikowane to z tym tamto z tamtym, za mało czasu na to wszytsko. A oczy cóż wołają o pomoc, komp, soczewki, klima, ogrzewanie. Na szczęście dla takich jak istnieją suplementy diety ja brałam vitrum vision bo ma wszystko co potrzebne dla zdrowego wzroku. witaminę A, C, E, naturalne karotenoidy – luteinę i zeaksantynę, mikroelementy takie jak cynk, selen, mangan oraz miedź….

  • Fajny artykuł, chociaż takiemu okularnikowi jak ja nawet luteina chyba nie pomoże ;>

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *