Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Najzdrowsze owoce Świata!

Owoce i warzywa spożywamy raczej niechętnie…dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych, którzy upodobali sobie innego rodzaju przekąski, nie koniecznie zdrowe… a przecież wystarczy tak niewiele-lekarze i dietetycy zalecają włączenie do swojej codziennej diety 5-porcji owoców oraz warzyw. Niewielu z nas przestrzega tych zaleceń…a szkoda!

Spożywanie odpowiedniej ilości warzyw i owoców każdego dnia uchroni nas przed wszelkimi konsekwencjami niezdrowego trybu życia, uzupełni zapas witamin i minerałów w naszym organiźmie oraz wspomoże regenerację organizmu.

Warzywa i owoce – włącz natychmiast w codziennej diecie!

Aby zachować dobre zdrowie, jak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia, trzeba jeść 400 gram owoców i warzyw dziennie. Specjaliści od żywienia zalecają spożywanie pięciu porcji owoców i warzyw na dzień. Nowe badanie, które ukazało się w 2010 roku, wykazuje, że lepiej będzie jeść około 550 gram owoców i warzyw dziennie… Światowa Organizacja Zdrowia plasuje niskie spożycie warzyw i owoców na szóstym miejscu pomiędzy 20 czynnikami ryzyka śmiertelności wśród ludzi na całym świecie, tuż zaraz za tak sławnymi i znanymi zabójcami, jak tytoń czy hipercholesterolemia.

  • Owoce i warzywa są jednym ze źródeł przeciwutleniaczy,
  • Owoce i warzywa to bogactwo witamin A, C i E, selenu i cynku,
  • pomagają walczyć z rakiem, gdyż dzięki przeciwutleniaczom wzmacniają system immunologiczny,
  • Zmniejszają stany zapalne związane z chorobami serca, wpływają na polepszenie wzroku,
  • Opóźniają procesy starzenia,
  • Owoce i warzywa są bogatym źródłem kwasu foliowego, które spożywanie jest wskazane w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia wad kręgosłupa.

Owoce to najczęściej niewielka ilość kalorii, duża zawartość wody oraz minerałów i witamin, a do tego spore ilości cukrów prostych (fruktozy). Średnio zawartość kalorii w owocach nie przekracza 60 kcal w 100 g (nie licząc banana, awokado i owoców suszonych). Między posiłkami należy pić niegazowaną wodę mineralną, zieloną herbatę, napar z bratka lub rozmarynu.

Jagody Goji – najzdrowsze owoce Świata

Goji nazywane przez medycynę chińską „czerwonymi diamentami”, opóźniają procesy starzenia i oksydacji i jednocześnie stanowią prawdopodobnie najbogatsze w składniki odżywcze pożywienie na świecie. Jagody Goji to niezwykle cenione owoce wywodzące się z terenów południowych Chin oraz tybetańskich zboczy Himalajów. Owoce goji cenione są zwłaszcza ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Goji to uważane za najzdrowsze owoce świata dary natury. Nazwa Goji jest wszak nazwą handlową. Poprawnie Jagody Goji powinno się nazywać chińskim kolcowojem lub pospolitym kolcowojem. Jest to nazwa poprawna z punktu widzenia botaniki i nauki. Goji nazywane przez medycynę chińską „czerwonymi diamentami”, opóźniają procesy starzenia i oksydacji i jednocześnie stanowią prawdopodobnie najbogatsze w składniki odżywcze pożywienie na świecie.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *