Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Zdrowy tryb życia kluczem do dobrego samopoczucia

O ile jesteście młodymi, aktywnymi zawodowo ludźmi, ze 100% pewnością w pracy spędzacie znacząca większość dnia, a w zdecydowanej większości przypadków także wieczory. Kariera zawodowa jest dla Was ważna i skupiacie na niej omal całą własną uwagę i energię. Warto natomiast pomyśleć także o swoim zdrowiu, czyli ogólnej kondycji psychofizycznej. Sama ostatnio postanowiłam pogodzić aktywne życie zawodowe z dobrym samopoczuciem psychicznym i fizycznym, czy udało mi się?! Myślę, że idzie mi całkiem nieźle. O ile chcecie się czuć dużo lepiej niż w tej chwili, mam dla Was sprawdzoną na własnej skórze, propozycję.

Myślicie, że niemożliwym jest spełniać się w pracy, dawać tam z siebie wszystko, a do tego jeszcze utrzymywać dobra kondycję i samopoczucie?! Na początku też tak myślałam, ale w końcu stwierdziłam, że pomimo tego, że praca pochłania zdecydowana większość mojego czasu, to mam szansę pogodzić aktywność zawodową z dbałością o siebie samą i być nie tylko super pracownikiem, ale także zwyczajnie zdrowym człowiekiem.

Na 100% warto przykładać większą wagę do naszej diety. Ja zwracam dużo większą uwagę na to czym się posilam – jakie zjadam posiłki i co do nich piję, Wam radzę to samo. Jak mówi popularne powiedzenie „jesteś tym, co jesz” dlatego też warto pomyśleć co serwujemy sobie na talerzu. W moim przypadku czas spędzony w pracy, nie pozwala mi samej przygotowywać posiłków, wizja domowych obiadków staje się zatem, niestety, powoli mglistym marzeniem. Jeżeli już chcecie zrealizować swój zamysł „bycia w formie” musicie zorganizować się w taki sposób, ażeby posiadać siły na pracę zawodową i jednocześnie nie rezygnować z dbania o siebie, dlatego nawet w trakcie pracy przy komputerze, miejcie pod ręką ziarno słonecznika albo pestki dyni.

Ale to nie wszystko. Z radą przychodzą również, lokalne restauracje. Ponieważ pracuję w centrum dużego miasta, mam kilka możliwości spróbować kuchni świata z wielu miejsc. Wszystkim również radzę, zamiast zapychania się śmieciowym jedzeniem, wybrać zdrowe posiłki z dobrych restauracji. Warto wspomnieć, że odpowiednia dieta pomaga w utrzymaniu sił witalnych na odpowiednim poziomie, warto zatem nie oszczędzać na tym co jemy. Więc chociaż stołujemy się na mieście i jest to raczej pizzeria Katowice z bogatym barem sałatkowym niż obiad u mamy, to starajmy się jeść zdrowo i smacznie. Pewnie wiele aktywnych zawodowo osób, ma podobną sytuację do tej, którą przedstawiłam, czyli wiele godzin w pracy, a co za tym idzie – brak sposobności samodzielnego przyrządzania jedzenia.

Można sobie jednakże i z tym poradzić. Będąc w pracy, jeżeli już tylko macie taką sposobność, wybierajcie restauracje, które dadzą Wam szansę zjeść pożywny, zdrowy i do tego smaczny posiłek. Jeżeli istotne jest dla Was zdrowie, zwracajcie większą uwagę na to co jecie i picie. Kiedy jesteście w innym mieście, na wyjeździe wypoczynkowym albo zwyczajnie na warsztacie z pracy, szukajcie czegoś odpowiedniego online. To najprostsza droga, żeby wybrać odpowiednie miejsce na posiłki. Ja wrzucam hasła w stylu Łódź restauracja – wyszukuję ciekawe miejsca, gdzie chętnie później coś przekąszę i będzie to dodatkowo odpowiadać moim wymaganiom kulinarno-zdrowotnym. Po szybkim rekonesansie w sieci wiem, gdzie iść i co zjeść , a oprócz tego jakie restauracje mam do wyboru w danym mieście. A jak już się tak zdrowo najem, mam więcej sił do funkcjonowania w pracy.

Wiem, że jest wiele osób podobnych do mnie. Chcemy sprostać wymaganiom współczesnego świata w byciu, najlepszym pracownikiem, najlepszą matką, żoną… mężem i do tego świetnie wyglądać i świetnie się czuć. Na dzień obecny posiadamy kilka sposobności i możemy wybierać w „pomocach”, które ułatwiają realizację zdrowotnych dążenia. Korzystajmy z nich, a będziemy odnosili większe sukcesy zarówno w pracy, jak i poza nią.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *