Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Dlaczego nienasycone kwasy tłuszczowe są tak ważne w naszym jadłospisie?

W dzisiejszych czasach, regularnie wzrasta udział tłuszczów utwardzonych w typowym jadłospisie. Jest to źródło poważnych kłopotów z kondycją człowieka – podnosi ilość cholesterolu LDL czy prowadzi do niebezpiecznych schorzeń serca. Z tego powodu powinniśmy zatroszczyć się o swoje funkcjonowanie i wprowadzać do codziennego żywienia jak największe ilości niezbędnych nienasyconych kwasów omega-3. Pełnią one kluczowe funkcje dla zdrowia człowieka.

Tłuszcze te mają szerokie zastosowanie w profilaktyce dużej ilości problemów zdrowotnych, takich jak miażdżyca, insulinoodporność, zaburzenia rytmu serca lub nadciśnienie. Pomagają też walczyć z niedoskonałościami kosmetologicznymi – są to głównie trądzik i suchość skóry. Ujędrniają cerę, wygładzają nierówności i przyspieszają likwidację zapaleń.

Z jakiego powodu są tak ważne dla ludzkiego kondycji?

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnym źródłem siły dla funkcjonowania będąc również budulcem komórek organizmu. Nie potrafimy wykształcić takich cząsteczek sami – dlatego tak ważne jest, aby przyjmować je we właściwych ilościach z pożywieniem i w odpowiednich preparatach. Odgrywają one w ciele człowieka niemało wartych podkreślenia funkcji, a najważniejszą jest to, że tworzą bazę dla ludzkiego centralnego układu nerwowego, który do odpowiedniej aktywności wymaga lipidów. Stają się one również nieodzowne dla tworzenia błon komórkowych i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie siatkówki oka.

Rekomenduje się, aby dojrzały organizm przyjmował około 2 gramy kwasów omega-3 na dobę, np. przyjmując olej OmegaRegen.
Jednakże nie jedynie ważne jest, aby dostarczyć organizmowi adekwatnych dawek kwasów dokozaheksaenowych, EPA i alfa-linolenowych, lecz również, by zachowane proporcje pomiędzy wielonienasyconymi tłuszczami omega-3 i 6 były niedalekie ideałowi. Tzw. złoty podział zalecany przez lekarzy to jeden do trzech albo w ostateczności 1:4. Z przykrością trzeba stwierdzić, że u przeciętnego Europejczyka relacja ta wynosi nawet jeden do trzydziestu!

Z tego powodu bardzo ważna jest adekwatna podaż nienasyconych tłuszczów w diecie. Pamiętając o naszym charakterze funkcjonowania niewolnym od nerwów, zabiegania, nie najlepiej zbilansowanym trybie żywienia bogatym w utwardzone tłuszcze roślinne, a także zbyt niskiej konsumpcji ryb morskich, w praktyce niezbędne są także odpowiednie suplementy uzupełniające braki. Najbardziej polecane przez lekarzy są produkty zawierające ester niezbędnych kwasów tłuszczowych – alfa-linolenowych.

Wesprą one uzyskanie dobrego wyglądu cery, ustrzegą przed niebezpiecznymi chorobami serca, ale także pomogą wyeliminować problem zwiększania się ilości przewlekłych kłopotów zdrowotnych, jakie rozpoczynają się w niepoprawnych procesach energetycznych.

Tags:

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *