Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Category Archives: Choroby

Katar nie jest groźny

Wszyscy wiemy, że katar nie zagraża naszemu życiu, a jeżeli nie jest on zbyt mocny i nie objawia się tym, że poza ciągle cieknącym nosem mamy również wciąż załzawione oczy, to jesteśmy raczej w stanie mimo jego pojawienia się, cały czas prawidłowo i rzetelnie wykonywać wszystkie swoje obowiązki. (więcej…)

Tags:

Objawy grypy

 

Kiedy jesteśmy zdrowi, nie zastanawiamy się jakie są objawy różnych chorób. Nie wpisujemy „grypa objawy” w wyszukiwarkę, ani nie szukamy po leksykonach zdrowia. Zupełnie jak w dowcipnej fraszce Kochanowskiego o zdrowiu. Dopiero jak zaczyna coś w nas szwankować, zaczynamy się zastanawiać, czy to co nas dręczy to przeziębienie, angina czy grypa objawy. To dziwne, ale z drugiej strony typowe dla natury ludzkiej. (więcej…)

Tags:

Czym jest fibromialgia?

Trzy dolegliwości – nadwrażliwość, egzema, fibromilagia – trzy choroby, które występują u licznych ludzi i zdarza się, że są mylone z wieloma odmiennymi przypadłościami. Czemu tak jest? Co to jest alergia? Co to jest egzema – zmiany skórne? Z jakiej przyczyny osoby cierpią na fibromilagię? (więcej…)

Masaż Gua-Sha – antycellulitowy

Masaż Bańką Chińską. Przeznaczony głównie do walki z cellulitem… Przeznaczenie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne rezultaty w krótkim czasie i do tego niedużo kosztuje! (więcej…)

Jak zahamować rozwój pasożytów?

Oczyszczanie jelit jest w dzisiejszym czasie konieczną terapią, którą każdy z nas raz na kilka miesięcy powinien sobie zafundować. Zbyt duże przyjmowanie leków, jedzenie dużej ilości słodkości, drożdżówek, mleka, jak również nieprawidłowe zestawianie produktów w potrawach sprzyja zagnieżdżeniu się w przewodzie pokarmowym złych bakterii, grzybów, drożdży. (więcej…)

Anoreksja i bulimia – dlaczego warto o tym rozmawiać?

Przez wiele lat był poruszany jako tabu, a nawet nie funkcjonował w publicznej świadomości. Anoreksja była albowiem uważana jako fanaberie młodych kobiet, które chcą się stać synonimem znanych aktorek, piosenkarek czy modelek.  (więcej…)

Gdy mamy problem z odpornością

Sekret udanego życia jest tak prosty, że nie da się użyć żadnej wymówki, która usprawiedliwia zaniedbania w tej kwestii.
O tym jaki tryb życia prowadzisz, jak postrzegasz swoje życie, jak go organizujesz decydujesz sam. Czy rozumiejąc od czego zależy dobre i kiepskie samopoczucie wybierzesz tą drugą wersję?  (więcej…)

Okulary czy soczewki kontaktowe?

Osoby cierpiące z powodu wad wzroku stają prędzej czy później przed dylematem: okulary czy soczewki kontaktowe? Wybór nie zawsze jest prosty, ponieważ przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. Dobry salon optyczny, taki jak Optolens daje możliwość wyboru i decyzję pozostawia klientowi. (więcej…)

W walce z przeziębieniem

Osoby, które są przeziębione, są również bardzo markotne i nie chce się im podejmować żadnych działań w ciągu dnia. Przeziębienie skutecznie unieruchamia w łóżku i jest jedną z najmniej lubianych a za to najczęstszych chorób okresowych człowieka. (więcej…)

Profilaktyka prostaty

Prostata, określana także sterczem, jest niedużym gruczołem zlokalizowanym u mężczyzn poniżej pęcherza moczowego. Prostata wytwarza wydzielinę, która jest nieodzowna dla niezakłóconego funkcjonowania plemników. Dzięki wydzielinie, którą generuje prostata plemniki są w stanie przetrzymać poza organizmem aż 3 doby! (więcej…)