Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Profilaktyka prostaty

Prostata, określana także sterczem, jest niedużym gruczołem zlokalizowanym u mężczyzn poniżej pęcherza moczowego. Prostata wytwarza wydzielinę, która jest nieodzowna dla niezakłóconego funkcjonowania plemników. Dzięki wydzielinie, którą generuje prostata plemniki są w stanie przetrzymać poza organizmem aż 3 doby! Do prawidłowego funkcjonowania tego niedużego gruczołu, jakim jest prostata, istotny jest produkowany w jądrach testosteron. Wraz z wiekiem prostata zaczyna się powiększać – nieduży przerost prostaty nie jest niebezpieczny. Kiedy jednak rozrośnięta prostata zaczyna uwierać na przechodzącą przez nią cewkę moczową – zaczynają się kłopotliwe problemy.Powiększona prostata jest niemożebnie uciążliwa, a leczenie tej choroby nie zalicza się do najprostszych. Jak to zazwyczaj bywa – rozsądniej jest zapobiegać niż leczyć. Jeśli jesteś mężczyzną po 40-45 roku życia, już teraz zadbaj o zdrowie swojej prostaty. Wahania poziomu męskich hormonów niestety nie da się zatrzymać. Aktualny, szybki tryb życia zaburza balans organizmu. Idealnie byłoby zmienić tryb życia na spokojniejszy i zdrowszy, ale – naturalnie – nie zawsze jest to do wykonania.ProState power

Najlepszym sposobem byłoby zmodyfikować swoją powszednią dietę – zwiększyć ilość świeżych warzyw (szczególnie bogatych w likopen pomidorów) i tłustych ryb morskich fantastyczne kwasy omega 3). Ważne jest także jedzenie produktów posiadających w sobie cynk i selen – mikroelementy niezastąpione dla każdego mężczyzny. Te dwa jakże ważne pierwiastki, na których działanie pozytywnie odpowie prostata, znaleźć można w produktach pełnoziarnistych, wątrobie, skorupiakach i roślinach strączkowych.

Do najsilniejszych naturalnych substancji, które polubi Twoja prostata zalicza się wyciąg z owoców palmy sabalowej. Dzięki skuteczności tej genialnej rośliny prostata wraca do standardowego rozmiaru, a dodatkowe korzyści także są bardzo ważne: poprawa potencji, wzmożenie siły erekcji i zmniejszenie seksualnej oziębłości – czego można chcieć więcej?

Prostata dorosłego mężczyzny z pewnością odpowie dobrze na pomocne fitosterony – roślinne odpowiedniki hormonów, które pomagają wyrównać niedobory tych substancji produkowanych w ciele. Mniej egzotyczną odpowiedzią na kłopoty jakie powoduje prostata jest znane powszechnie siemię lniane – len, ta zwyczajna roślina zawiera skarbnicę substancji korzystnie oddziaływających na prostatę.

Jak widać zestaw produktów, dzięki którym prostata pozostanie zdrowa jest nawet spora. Nie każdy jednak chce całościowo zmieniać swoją dotychczasową dietę i przyzwyczajenia. Czasami problemem może być także dostępność wymienionych produktów.

Aby zapobiec problemom, jakie tworzy powiększona prostata, trzeba stosować sprawdzone suplementy diety. Zawierają one specjalnie dobrane substancje aktywne, które są łatwo przyswajalnymi odpowiednikami tych, jakie można znaleźć w naturalnych produktach. Wygoda używania (wystarczy już jedna pastylka każdego dnia) sprawia, że dużo prościej można uzupełnić niedobory tych substancji w ciele i zadbać o zdrowie prostaty.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *