Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Category Archives: Centra medyczne

O czym powinniśmy pamiętać wybierając okulary?

Źle dobrane okulary to nie tylko znaczny dyskomfort, ale także ryzyko pogorszenia wzroku i uszkodzenia oczu. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okularów? (więcej…)

Badania, które pozwolą ustalić ojcostwo

Kiedy pojawią się obiekcje, kto naprawdę jest ojcem dziecka, kto biologicznie jest jego rodzicem, nieraz wiele osób jest w stanie zdecydować się na badanie dna, jakie jest najskuteczniejszym i bardzo szybkim sposobem prowadzącym do tego żeby się tego dowiedzieć. (więcej…)

Szybka pomoc w chorobie

Zanim pojawią się pierwsze oznaki choroby, konieczny jest czas na jej rozwój. W zależności od bakterii lub wirusów, jakie pojawiły się w naszym organizmie ten czas może wynosi kilka godzin, dni lub lat. Z tego też względu dobrze jest mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze lekarstwa, które pozwolą nam zwalczyć gorączkę czy nagłe bóle stawów oraz mięśni. (więcej…)

Nowoczesna turystyka medyczna

Ta branża w Polsce od kilku lat rośnie w siłę. Kliniki dentystyczne, medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej samodzielnie starają promować za granicą i w ten sposób pozyskać nowych klientów. Niektóre korzystają z pomocy pośredników sprowadzających turystów medycznych do Polski. (więcej…)

Orzeczenie lekarskie – kiedy jest potrzebny ten dokument?

By jak najszybciej otrzymać należne nam świadczenia z powodu uszczerbku na stanie zdrowia, jesteśmy zobligowani by udać się do właściwej placówki specjalistycznej, współdziałającej z wybranym zakładem ubezpieczeniowym. Na rynku funkcjonuje mnóstwo przedsiębiorstw mających w swojej ofercie orzecznictwo medyczne. Pracujący tam lekarze i specjaliści z obszaru medycyny posiadają doświadczenie w sektorze ubezpieczeń i gwarantują kompetentne wykonywanie usług. Korzystanie z ich oferty istotnie skróci okres oczekiwania na wypłacenie pieniędzy. (więcej…)

Chirurgia 1 dnia – jakie zabiegi można wykonać w 1 dobę?

Chirurgia krótkoterminowa nazywana również ‘chirurgią 1 dnia’ to pomysł powstały w USA jako rozwiązanie problemu przepełnionych szpitali. Taki sposób leczenia ogranicza do minimum pobyt pacjenta w szpitalu, który trwa zazwyczaj do 24 godzin. W tym czasie chory zostaje przyjęty na oddział, ma wykonany zabieg, po którym wychodzi do domu. (więcej…)

Masaż leczniczy Warszawa

Blisko 75% Polaków ma pracę siedzącą, z czego 71% skarży się na bóle kręgosłupa. Nie pojawiają się one od razu. Są efektem długich zaniedbań. Brak gimnastyki, nieergonomiczne miejsca pracy, nazbyt długie spędzanie czasu w nieodpowiedniej pozycji doprowadza do nader lichej kondycji kręgosłupa. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak znaczące jest dobór dostosowanych foteli, dostarczanie dużej ilość ruchu, kiedy większość naszego życia spędzamy w miejscu siedzącym. (więcej…)

Kilka słów o chirurgi plastycznej

Operacje plastyczneChirurgia plastyczna, inaczej zwana kosmetyczną lub estetyczną, jest jedną z najnowszych i najpopularniejszych dziedzin współczesnej medycyny i zajmuje się korektą rzeczywistych lub często odczuwalnych defektów ciała. Chirurgia plastyczna zaliczana jest do podspecjalności chirurgii. Cieszy się ona wielką popularnością zwłaszcza w krajach zachodnich. (więcej…)

Wiosna daje (się we) znaki

Wiosna daje się we znakiWiosna jest porą roku, przynoszącą zmiany. Po dłużącej się zimie, czekamy na nią z utęsknieniem, wypatrując pierwszych oznak jej nadejścia. Nie musimy jednak daleko szukać, wystarczy że wsłuchamy się w nasze ciało. Organizm reaguje bardzo żywo na zmiany, dokonujące się wokół nas. Jak je rozpoznać? Zapytaliśmy specjalistów. (więcej…)

Promocja Turystyki Medycznej

Podmioty odpowiedzialne za turystykę medyczną oraz promocję naszego kraju za granicą dość dobrze wywiązują się ze stawianych im zadań. I one niekiedy muszą jednak przyznać, że nie nadążają za zmieniającymi się gustami gości z zagranicy. (więcej…)