Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Bądź szczupła na wiosnę

Przedłużająca się pora zimowa nie zachęca do ćwiczeń, a podczas długich, chłodnych popołudni ochoczo sięgamy po wszelkiego rodzaju kaloryczne zakąski. Na rezultaty takiego trybu życia nie trzeba długo czekać – rośnie nasza waga, stajemy się ociężali i bardzo szybko się męczymy. Zbliżająca się wiosna to najlepszy czas na to, żeby rozpocząć pracę nad sobą i odmienić sposób życia na o wiele bardziej aktywny. Rzecz jasna powinno się także przemyśleć zmienienie sposobu odżywiania, dzięki czemu powrócimy do poprzedniej formy o wiele szybciej. Na nieszczęście płaski brzuch, szczupłe uda i zgrabne biodra wymagają dużej dawki wysiłku fizycznego, na jaki nie zawsze mamy ochotę. Jeśli jednak pragniemy przyzwoicie wyglądać i znów mieścić się w ulubione ubrania, to niemamy innego wyjścia. Z pewnością łatwiej zmotywować się ćwiczeń wtedy, gdy za nie zapłacimy, także dobrze jest udać się do jakiegoś klubu lub na siłownie i zapisać się na zajęcia, które pozwolą uzyskać nam smukła sylwetkę. Jednakże jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy aby zapisać się na takie zajęcia, nie powinniśmy się poddawać. Bieganie, jeżdżenie na rowerze, nordic walking, czy nawet szybkie spacerowanie działają identycznie, a przy okazji z pewnością polepszą nam humor oraz osłabioną po zimowych chłodach. Pomocniczo w mieszkaniu możemy zabrać się za robienie tak zwanych brzuszków, dzięki którym można polepszyć kondycje i uzyskać płaski brzuch.

Dużo ludzi wspiera się, zażywając tzw. spalacze tłuszczu. Są to wyjątkowe preparaty, których zadaniem jest redukowanie tłuszczowej tkanki, niekiedy również stopowanie łaknienia. Nie ma się jednak co oszukiwać, bez zdrowej, zrównoważonej diety i bez chociażby minimalnego wysiłku fizycznego nie ma szans na to, by uzyskać wymarzoną figurę. Można stosować różnorodne suplementy dostępne w aptekach i specjalistycznych sklepach, ale w większości przypadków nie dadzą one widocznych efektów bez tradycyjnych ćwiczeń i ruchu.

Kłopotem, z którym dodatkowo boryka się mnóstwo pań jest cellulit. Wspomniane uprzednio preparaty mogą pomóc w pozbyciu się go, lecz nie powinno się ich stosować w formie remedium na wszelkie mankamenty figury i kłopoty z nadwagą. Zniwelowanie efektu cellulitu nie jest najprostsze, niejednokrotnie wprost nierealne. Prócz aktywności fizycznej, dobrej diety i wspomagania się suplementami niejednokrotnie niezbędne są specjalistyczne zabiegi i masaże, które polepszają krążenie podskórne. Jest to ściśle związane ze sporymi kosztami jak również wymaga od nas sporej dawki samozaparcia, ale warto mieć na względzie to, że problem pomarańczowej skórki nie powinien zabierać nam radości życia. Wiele pań dużo czasu i pieniędzy poświęca na to, by wyglądać jak znane modelki, a prawdą jest to, że i one borykają się z tym problemem, gdyż spotyka on wielu osób i jest doprawdy przeciwnikiem wagi ciężkiej.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *