Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Guarana – paliwo dla szarych komórek

Nasz bieg życia jest coraz bardziej zabiegany. Niespotykanie ciężko jest połączyć wszystkie swoje zadania – coraz mniej śpimy, doskwiera nam zmęczenie, więcej siedzimy w pracy. Worki pod oczami i ziemista cera zdradzają że przyda ci się pomoc. Aby utrzymać siłę i moc koncentracji, należy poznać sekret amazońskich Indian. Dzięki ich doświadczeniu, już teraz odkryj czym jest guarana.Guarana to popularna w Ameryce Południowej roślina, która wyznacza się dużą zawartością kofeiny. Przez Indian określana była prezentem niebios. Jak głosi przypowieść, ponury bóg zabił pewnego dnia w złości młodego chłopczyka. Aby pocieszyć rozpaczających rodziców inny bóg, o dobrym usposobieniu, ofiarował im cudowny sekret niebios, którym jest właśnie guarana.

Jak już wspominałem, guarana wyróżnia się wysoką zawartością kofeiny. Dlaczego jest zatem lepsza od rozpowszechnionej kawy? Zawartość kofeiny, jaką ma guarana jest trzykrotnie mocniejsza, niż w takiej samej porcji ziaren kawy. Mimo tego, guarana jest mniej niebezpieczna dla zdrowia, nie powoduje wrzodów żołądka, a jej działanie zachowuje się aż do sześciu godzin! Dodatkowo oferuje polifenole, których pozytywny wpływ na zdrowie niewątpliwie szybko poczujesz.

Guarana ułatwia skupienie i jest świetnym paliwem dla szarych komórek. W międzyczasie jest potrzebna w trakcie wysiłku fizycznego. Polecana jest w szczególności dla sportowców, a także osób narażonych na spory wysiłek umysłowy. Po to, by uzyskać najszybsze efekty należy połączyć ją z innym rewelacyjny środkiem, którym jest omega 3. W ten sposób sprawności umysłowe szybko wzrosną. Jeżeli jesteś wystawiony na wpływ stresu – można również wprowadzić do regularnej rutyny magnez. Wykorzystując te 3 suplementy zagwarantujesz sobie świetną kondycję.
Na koniec wspomnę jeszcze, że guarana zatroszczy się również o Twoją figurę. Powstrzymuje głód i usprawnia trawienie – dzięki temu dużo prościej uzyskasz wymarzoną figurę i zlikwidujesz cellulit. Ponownie napiszę, że aby wspomóc jej dobroczynne działanie, można rozważyć wprowadzenie do regularnej diety suplementów mających w składzie takie składniki jak magnez czy lecytyna. W ten sposób na pewno zagwarantujesz sobie fantastyczną kondycję – umysłową i fizyczną!

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *