Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Dlaczego należy kontrolować nasze oczy i jak poprawić wzrok

Obecnie w warunkach naszej cywilizacji, oczy są coraz silniej narażone na wrogie działanie wolnych rodników co powoduje choroby wzroku. Na co możemy zwracać uwagę i jak reagować czyli jak poprawić wzrok. Na te pytania uzyskamy informacje poniżej.

U naszych dzieci jednym z najcenniejszych zmysłów jest wzrok. Od dnia narodzin oko dziecka dojrzewa sukcesywnie aż do wieku 21 lat, kiedy to zakończy się proces dojrzewania gałki ocznej i tego elementu układu nerwowego, która bierze udział w widzeniu. Dlatego też ważne jest aby zwiekszyć uwagę, jak są ustawione oczy u naszych maluchów.
Jak spogladają one wzrokiem za przedmiotami i rodzicami, w jaki sposób przekręcają głowę przyglądając się swoim pluszakom, obrazkom, również w jaki sposób patrzą na na telewizję.  Obserwujemy czy mrugają oczkami, czy są one zaczerwienione lub mokre od łez.

Oglądając oczy dziecka należy zwracać uwagę na wygląd powiek, zaczerwienienie białkówki oka, kolor źrenicy powinna być czarna i przekształcać swoją objętość wraz ze zmieniającą się ilością dobiegającego do niej światła. Jakiekolwiek zmiany które wydają się nieprawidłowe muszą być powodem odwiedzin u specjalisty. Wcześnie wykryte uszkodzenia wzroku, które wymagają korekcji szkłami, przeciwdziałając krótkowzrocznosci czy złemu ustawieniu gałek ocznych, czyli tak zwanym zezom.

Nieprawidłowe widzenie może być przyczyną np. ciągłego pochylania głowy w jednym kierunku, aby lepiej patrzeć co po pewnym czasie przeradza się w wadę postawy. Szczególnie ważny jest okres rozwoju u dzieci. W tym czasie często występuje krótkowzroczność, szczególnie jeżeli istnieje ona u innych członków rodziny. Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na postawę u dzieci w czasie odrabiania lekcji, malowania rysunków czy też podczas oglądania telewizji.  Częste badanie okulistyczne i odpowiednio dobrane okulary lub soczewki kontaktowe wyrównują wadę wzroku.
Jedną z przyczyn słabego zwroku u dzieci może być anemia ale ażeby wyeliminować  przyczyny anemii  należy zrobić  badania krwi.

Ażeby poprawić wzrok najlepszym uzupełnieniem diety są witaminy i mikroelementy zawarte w suplementach firmy Calivita. Firma zastosowała unikalną technologie produkcji gdzie w czasie produkcji suplementów nie występuje zaniżenie wartości leczniczych ani zawartości witamin i minerałów.

Zastosowano najnowocześniejsze metody wytwarzania jak chelacja, liofilizacja, dehydratacja, formuła Time Release.
Dzięki takiej produkcji i technologii suplementy te są liderem spośród suplementów oraz gwarantują 100% bezpieczeństwa i zapewniają szybką poprawę zdrowia. Na wyjątkową uwagę zasługuje substancja o nazwie  Luteina, wspaniały antyoksydant znajdujący się w otoczeniu czyli w warzywach i owocach. Literatura fachowa zaleca użycie luteiny w leczeniu chorób oczu będącym szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, zaćmy, degeneracji plamki żółtej oka.

Myślę, że udało się odpowiedzieć  na pytanie jak poprawić wzrok. W następnym rozdziale odnajdziemy  sposób na zaparcia i na wzdęcia u dzieci i dorosłych za pomocą suplementów.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *