Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Bioflawonoidy pomogą Ci z alergią

Grupę związków polifenolowych – bioflawonoidy możemy znaleźć w owocach o ciemnym zabarwieniu (borówki, czereśnie, aronia, śliwki) i pomarańczowych oraz ciemno zielonych jarzynach (papryka żółta, pietruszka). Można je znaleźć także w orzechach włoskich, nasionach, czerwonym winie i zielonej herbacie. Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczanie roślin przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

W organizmie ludzkim bioflawonoidy osłaniają i wzmacniają komórki, poprawiają odporność, zwalczają infekcje spowodowane przez pasożyty a zwłaszcza przez bakterie. Najcenniejszymi flawonoidami zwalczającymi bakterie są bioflawonoidy z cytrusów. Bioflawonoidy sprawują także inne zadania jak np. oczyszczanie organizmu ze szkodliwych metali ciężkich. Po prostu bioflawonoidy wiążą się z tymi metalami i w tej formie opuszczają organizm. Następną funkcją bioflawonoidów jest działanie antyalergiczne. Alergia jest bowiem chorobą wynikającym z działania alergenu w nieodpornym organizmie. Bioflawonoidy uodparniają ciało oraz pomagają usuwać alergen.

Unieszkodliwianie wolnych rodników tlenowych jest następnym niezwykle ważnym zadaniem. W następstwie tego działania, każda komórka jest zabezpieczona przed nowotworami. Alergia, nowotwory, oczyszczanie organizmu to jednak nie koniec. nie mniej istotna jest także ochrona przed chorobami układu krążenia i serca. Bioflawonoidy zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, wysokiemu cholesterolowi LDL, zwiększają szczelność naczyń krwionośnych. Dzięki flawonoidom lepiej jest usunąć hemoroidy i krwawienie dziąseł.

Jak widać bioflawonoidy są niezwykle pożyteczne. Trzeba je uwzględniać w każdej diecie. Gdy mamy kłopoty z dostarczeniem odpowiedniej ilości bioflawonoidów z jedzeniem można zastosować naturalne suplementy diety zawierające bioflawonoidy. Ich siła działania nie ulega zmianie a jest to dużo prostsze rozwiązanie.


There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *