Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Lewoskrętna witamina c

Lewoskrętna witamina cWitamina c jest dziś najbardziej znaną medycynie i zapewne prawdopodobnie nadzwyczaj często stosowaną jako suplement diety. Wiadomo od wielu lat, iż ma ona wyjątkowe znaczenie dla organizmu i bardzo docenia się oddziaływanie witaminy c na organizm ludzki, zresztą jak i wszystkich ssaków zresztą.

Stąd właśnie poszukiwane są suplementy takie jak c100, c250, c500, czy c1000 gdzie liczba oznacza ilość kwasu askorbinowego w tabletce. Co prawda nie zapobiega ona przeziębieniom, grypom, czy innym infekcjom tak bezpośrednio, lecz w przypadku jej wystąpienia to jednak potrafi skracać czas trwania przeziębienia, czy innych problemów zdrowotnych. Funkcjonuje to w ten sposób, że witamina C stymuluje  system immunologiczny, czyli,inaczej mówiąc, pobudza wzrost i sprawność komórek odpornościowych, przede wszystkim tak zwanych limfocytów typu T i B.

Mamy więc mamy do czynienia ze wzrostem ilości interferonu, a to on reguluje system immunologiczny, a szczególnie ma działanie antywirusowe. Naturalne lewoskrętna witamina c działa tu szczególnie korzystnie, takie bowiem są najlepsze witaminy dla kobiet dzieci i mężczyzn. Ponadto, znanych jest już i wiele doświadczeń i świadectw naukowych na to, iż witamina C ma wiele niezwykle wartościowych właściwości leczniczych. Tym nie mniej, nie ulega wątpliwości, iż dzisiejsza dieta nie zapewnia wystarczająco dużej ilości tego składnika, przeto potrzebne są modyfikacje w diecie,a także suplementacja. Nawet bowiem jedzenie wielkich ilości owoców i warzyw nie jest w stanie zapewnić wystarczająco dużo witamin, choć ciągle sporo ludzi jeszcze tak myśli, powtarzając za popularnymi mediami i brukowymi czasopismami o -zdrowiu-, które nota bene powstają zwykle w celu zarabiania na reklamach leków, suplementów, usług medycznych itd.

Zalecane ilości witaminy c 60-100 mg na dobę wydają się być śmiesznie małe i są ustalane w nie jasny sposób pod naciskiem lobbystów, którzy zarabiają wielkie pieniądze na chorobach, no a wiadomo, że duże dawki witaminy c i innych składników mineralnych przyczyniają się do poprawy zdrowia ludzi. Nie są też prawdziwe, z rozmysłem rozpuszczane doniesienia jakoby większe dawki witamin były szkodliwe i powodowały jakoweś groźne dla zdrowia skutki. Jeżeli więc zależy ci na zachowaniu zdrowia i faktycznie jesteś gotów/-a/ coś robić pod tym kontem to należałoby także zainteresować się odpowiednimi suplementami witaminy c i takie właśnie przyjmować.

Jednakże w tym celu nie wystarczy wpisać w Google  zwrot: wit c. Potrzebujesz znaleźć dobrej jakości suplementy. Najlepiej jeżeli będziesz stosować koncentraty roślinne z odpowiednio dużą zawartością witaminy c, lub preparaty zawierające, tzw. lewoskrętny kwas askorbinowy, co oznacza taką formę jaką ma witamina c w naturze. Bardzo niedużo jednak firm potrafi naśladować naturę i wyprodukować takie izomery. Przecież twoje zdrowie jest jednak chyba na tyle ważne by szukać dobrych preparatów i wydać na nie odpowiednią stosowną ilość pieniędzy.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *