Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Czy wiesz jak stosować zioła na zaparcia?

zaparciaZaparcia są niemiłym schorzenie, które zdaje się nie omijać nikogo. Oczywiście –są osoby, które muszą sobie radzić z zaparciami częściej niż inni. Warto wtedy wiedzieć, jakie metody można zastosować, aby jednocześnie wyleczyć właśnie trwające schorzenie, jak i uniknąć ich w przyszłości.

W związku z tym, że zaparcia są wywoływane głównie przez złe nawyki żywieniowe – warto jest przyjrzeć się temu, co jesz codziennie. Najlepszy w leczeniu zaparć (i ich profilaktyce) jest oczywiście błonnik. Możesz dostarczyć go w postaci jedzenia – włączając do diety odpowiednią ilość warzyw i owoców, a także wszelkiego rodzaju produktów pełnoziarnistych i kasz.

Jednak czasami musi minąć sporo czasu, zanim dieta faktycznie przyniesie oczekiwane rezultaty. Kiedy cierpimy na zaparcia – potrzebujemy w miarę szybkich rozwiązań. Z pomocą przychodzą nam wtedy zioła.

Najbardziej znanym i skutecznym ziołem na zaparcia jest bez wątpienia babka płesznik. W leczeniu zaparć pomocne będą jej nasiona. To właśnie z nich przygotowuje się odpowiedni napój, który pity przed posiłkami (około piętnastu do trzydziestu minut) poprawia pracę naszego układu pokarmowego. Efekty stosowania nasion babki płesznik widoczny jest już po dwóch dniach stosowania.

Jednak jeśli chcemy wzmocnić działanie i wykorzystać wszystko, co natura dla nasz przygotowała – warto jest połączyć nasiona babki płesznik z łuskami babki jajowatej. Tym samym otrzymamy popularny błonnik witalny. Takie połączenie niemal zagwarantuje nam skuteczne wsparcie układu pokarmowego. Tym samym – będziemy mogli pożegnać się z zaparciami raz na zawsze.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *