Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Jak parzyć dobrze kawę

Jeśli pijemy krocie kawy i nie wzbogacamy organizmu o ważne mikroelementy, które napój ten wypłukuje, to w łatwy sposób możemy nabawić się osteoporozy. W takich przypadkach mit się potwierdza, ale wypicie od jednej do trzech filiżanek dziennie tego magicznego napoju prawdopodobnie może przynieść wiele korzyści. Większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez łyka kawy, i dobrze, bo jest to doskonały sposób na to, by odgonić senność i pobudzić organizm do działania, łatwiejszego skupienia się.

Na nieszczęście nie wszyscy mogą spożywać kawę i cieszyć się jej smakiem, problemy żołądkowe, ciąża, kłopoty z ciśnieniem czy anemia to tylko przykłady przeciwwskazań do picia kawy. Ci natomiast, którzy mogą ją spożywać muszą starać się na ilość, zbyt częste picie kawy (np. w przypadku pracoholików czy studentów) ma negatywne skutki zdrowotne. Trzeba też pamiętać, że kawa wypłukuje takie pierwiastki jak magnez i żelazo. Jeśli chodzi o picie kawy z umiarem to wolno powiedzieć, że jest to nawet wskazane ze względów zdrowotnych.

Zawarte w tym produkcie antyutleniacze działają zbawiennie na proces starzenia się organizmu, więc dłużej możemy zachować młodość. Bóle głowy i bóle mięśni podczas ćwiczeń można zmniejszać także przy pomocy kawy. Spożycie jej trzystu miligramów dziennie jest całkowicie bezpieczne i korzystnie wpływa na zdrowie. Nie tylko czarny napój ma właściwości pobudzające. Przypisuje się je także czekoladzie, której bardzo trudno się oprzeć. W zasadzie nie powinno się unikać tego produktu, ze względu na to, że spożywanie go niesie ze sobą sporo korzyści.

Poza właściwościami pobudzającymi, niewielkie ilości kawy obniżają ryzyko zachorowania na cukrzycę, chorobę Parkinsona, astmę, a także chroni wątrobę przed nowotworem a nerki przed kamieniem. Ponadto ma trafny wpływ na stan naszego uzębienia, co zapobiega próchnicy.

Zarówno w Polsce jak i na świecie kawa to ogromnie popularny napój. Dla tych jednak, którzy są od niej uzależnieni jest ona rarytasem. To właśnie przy niej odbywają się ważne, biznesowe negocjacje, przy niej pracujemy i odpoczywamy. Budzi nas rano, dodaje energii w ciągu dnia, poprawia nam humor i oczywiście Bajecznie smakuje.

Comments are closed.