Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Jazda na rowerze jako element mody na zdrowie i urodę

W dzisiejszych czasach panuje szeroko zakrojona moda na zdrowie i piękno. Niewątpliwie jednym z elementów które tutaj się wybijają jest dbanie o formę. W mediach oraz kampaniach reklamowych coraz to bardziej popularne zaczynają się stawać sporty takie jak bieganie bądź też turystyka rowerowa. Także w pewnym sensie pojawiła się moda na rowery trekingowe które są doskonałym środkiem transportu po mieście. Turystyka górska na rowerach z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością. Widać to po rzeszy turystów która co roku tłumnie przybywa np. w domek w Zakopanem.

Moda na zdrowie dopiero wkracza do nas z zachodu – rower jest niewątpliwie jednym z elementów które wchodzą w skład tej mody. Znane osoby często pokazują się na rowerach , tym samym pokazują że dbają o formę. Może wspomnę jeszcze co nieco dlaczego to rower jest zdrowy.

Po pierwsze jazda na rowerze zmniejsza ciśnienie tętnicze. Taki skutek ma swoje uzasadnienie ponieważ jazda na rowerze jest stałym i stabilnym obciążeniem na układ krążenia. W każdym razie lekarze polecają tą formę aktywności nawet po zawałach. Dlatego jest to doskonała forma wypoczynku dla wszystkich osób, począwszy od najmłodszych a skończywszy na tych starszych.

Kolejną zaletą jest poprawa twojego układu oddechowego który poprzez przebywanie na ścieżkach leśnych ( o ile nie jeździć po mieście – co oczywiście Ci w pewnym stopniu szkodzi) nasze płuca mogą szerzej pooddychać  świeżym powietrzem.

Dodatkowo jazda na rowerze ma pozytywny wpływ na nasze mięśnia bowiem pracują prawie wszystkie. Jest to doskonały sposób na to jak wyszczuplić swoje łydki oraz uda. Ostatnim i najbardziej pożądanym argumentem jest spalanie zbędnych kalorii. W ten sposób jesteśmy w stanie spalić od 300-600 kalorii. Zależy to w głównej mierze od tempa jakim jeździmy oraz od tereny bowiem w domek w górach z całą pewnością spalimy więcej kalorii aniżeli na terenie nizinnym.

Dlatego rower jest jednym z najbardziej zdrowych sportów które można polecić nawet osobą po przebytych chorobach układu krążenia bądź też mają problemy z biodrami. Jednak powrócę jeszcze do tematu mody. Bowiem w znacznym stopniu moda wpływa na nasz styl. Dlatego właściwie w każdym miesiącu są organizowane spotkania rowerzystów w każdym mieście.

Rowerzyści w ten sposób pokazują że są liczną grupą oraz mogą stanowić jedność. W ten sposób także ludzie się poznają co także ma zapewne jakiś wymiar pozytywny. Bowiem bardzo rzadko jeździ się samemu ( jeśli mowa o trasach +50km). Dlatego jazda na rowerze jest formą spotkania , tyle że na dwóch kółkach. Niewątpliwie ta  moda zyskuje coraz to większą rzeszę odbiorców w Polsce. Ale warto także wspomnieć o aspekcie psychicznym. Bowiem zmieniające się warunki otoczenia – lasy , łąki , jeziora zdecydowanie kojąco wpływają na naszą psychikę. Taki efekt powiększa się w przypadku gór bądź pięknych widoków.

Takim przykładem niech będą apartamenty zakopane które dla swoich klientów mają przygotowane specjalne trasy rowerowe. Jednak aby zbytnio nie sfrustrować się jazdą na rowerze to polecam wybór odpowiedniego modelu ponieważ może stać się on naszą katorgą albo też przyjacielem. Ceny ze rower są dość wysokie( jeśli mówimy o koszcie jednostkowym) jednak zwraca się w przeciągu krótkiego odcinku czasu. Rower zazwyczaj służy nam na długie lata ponieważ oprócz serwisowania go nie potrzeba przy nim więcej „grzebać”. Chyba że ktoś to lubi to może się pobawić , powymieniać części ale to nie temat naszej pracy.

Ważnym aspektem jest także wpływ na ekologię oraz otaczające nas środowisko. Poprzez jazdę na rowerze oszczędzamy ziemi wiele dwutlenku węgla i w ten sposób przyczyniamy się do tego że ziemia staje się lepsza. Te dwa aspekty czyli ekologiczny oraz zdrowotny z pewnością przekonują ludzi do kupna roweru. Z pewnością taki rower może nam posłużyć na lata dlatego jest to także dodatkowo aspekt ekonomiczny.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *