Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Antybiotyk i co dalej?

Antybiotyki co dalej?O lekach zwanych antybiotykami jest możliwość napisania całkiem sporo. Jednakże,nie aż tak dużo dobrego. Jest wprawdzie dość oczywiste, iż antybiotyki uratowały życie wielu ludziom, to jest równie oczywiste, antybiotyki mają działanie negatywne i to w dodatku im więcej stosowane tym bardziej szkodliwe jest ich działanie.

Zbyt rzadko jeszcze stosuje się dzisiaj działania osłonowe przy antybiotykach i niewielka jest wiedza jak wzmacniać system obronny organizmu po antybiotykach. Natomiast odbudowa flory bakteryjnej, gdy użyto antybiotyk, to jeden z istotnych elementów do poprawy zdrowia i unikania ponownych infekcji i zakażeń. To bardzo istotna sprawa. Preparaty te dzisiaj przepisywane powszechnie w wielkich ilościach przez medyków są coraz mniej skuteczne, jakoże bakterie coraz szybciej i łatwiej stają się odporne na antybiotyki. Niestety,  dużo ludzi usiłuje także stosować antybiotyki na przeziębienie. Zdarza się brać antybiotyk spożywając także alkohol. To wszystko powoduje, że bakterie w coraz większym stopniu stają się odporne na te preparaty i leczenie antybiotykami jest coraz trudniejsze i mniej skuteczne.
Nie bacząc na to medycy ciągle zapisują w dużych ilości antybiotyki na leczenie gardła, na trądzik przy zapaleniu płuc. Niestety także antybiotyk w ciąży to wcale nie jest takie rzadkie. Za tym zjawiskiem oczywiście stoją duże pieniądze i (zamierzone) dezinformowanie ludzi. Wytwórcy leków, sprzedający, zarządy firm farmaceutycznych są rozliczani za wypracowanie zysku, a nie za poprawę zdrowia ludzi. Oznacza to, że ty sam/-a musisz dbać o odpowiednią wiedzę i własne zdrowie, bo nikt inny tego nie za ciebie nie zrobi.

Być może także warto sprawdzić, co można zastosować zamiast antybiotyków oraz jakie działania podjąć po zastosowaniu antybiotyku. Warto natomiast mieć świadomość, że leki bez recepty, a nawet suplementy diety mogą  podobne, a nawet lepsze efekty i z całą pewnością należy wypróbować je w praktyce, jakoże przeważnie nie dają one skutków ubocznych, nie są szkodliwe dla naszych pożytecznych bakterii, nie powodują wzrostu grzybów a przede wszystkim zarazki nie potrafią się na nie uodpornić. Dzisiaj coraz częściej także wśród reprezentantów medycyny, ale także i zwykłych ludzi obserwujemy postawę całkowitej rezygnacji z leczenia antybiotykami.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *