Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Masaże w domu

Masaż bańką chińską jest zabiegiem, który łączy w sobie starożytną medycynę chińską z doświadczeniem współczesnej wiedzy medycznej. Istotą oddziaływania masażu na organizm jest wytworzenie podciśnienia w bańce, w skutek czego następuje wessanie skóry pod bańką. Bańka chińska poza działaniem leczniczym i relaksacyjnym, posiada właściwości pomagające usunąć cellulit z miejsc objętych masażem.

Działając bezpośrednio wytworzonym podciśnieniem na dany obszar wywołujemy przekrwienie w naczyniach krwionośnych, które doprowadza do wzmożonej przemiany materii w skórze, a co za tym idzie, do przyśpieszonego wydalania niepożądanych substancji zalegających w tkankach oraz dowozu do tkanek substancji niezbędnych do prawidłowego ich funkcjonowania. Podsumowując – masaż bańką chińską wygładza i uelastycznia skórę, tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, zwiększa przekrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia przyswajania preparatów, które wspomagają usuwanie cellulitu.

Zadaniem masażu relaksacyjnego jest zniwelowanie nadmiernego napięcia naszych mięśni, pozwala na odprężenie i oderwanie się od problemów życia codziennego. W trakcie masażu odpoczywa nasze ciało oraz psychika.

Masaż w ciąży, wbrew krążącym opiniom przynosi kobietom wiele korzyści – od poprawy samopoczucia do prozdrowotnego wpływu na organizm. Główną zaletą masażu jest zapobieganie obrzękom kończyn górnych i dolnych (łydki!) oraz niwelacja bólów kręgosłupa. Masaż wykonywany jest w innej niż zwykle pozycji – na boku (lewym i prawym) oraz częściowy na plecach. Przed skorzystaniem z masażu, warto skonsultować swoją decyzję z lekarzem prowadzącym ciążę. Zalecane jest zrezygnowanie z masażu w pierwszym trymestrze jak i ostatnim miesiącu ciąży.

Bardziej wymagającym klientom proponowany jest kalifornijski masaż gorącą czekoladą (3 różne rodzaje czekolad), który jest przyjemnością samą w sobie. Podczas gdy przyjemne ciepło działa relaksacyjnie na naszą skórę, w powietrzu unosi się wspaniały zapach czekolady, który skutkuje wydzielaniem się endorfiny – hormonu szczęścia.

Głównym zadaniem drenażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż poprawia również transport wody i soli mineralnych. W stanach zaawansowanych, dodatkowymi objawami mogą być zmiany skórne w postaci wysięków i obrzęków. Poprawę sytuacji rozwiązuje drenaż, który jest mechanicznym przepchnięciem chłonki; węzły chłonne zostają udrożnione.

Comments are closed.