Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Przedwczesny wytrysk jest problemem, który dotyka niezwykle dużej ilości mężczyzn. Jednak wielu z nich nadal nic nie robi, by poradzić sobie ze swoim problemem. Przyczyny są co najmniej dwie. Przede wszystkim mamy do czynienia z tabu społecznym: mężczyźni źle czują się rozmawiając o swoich problemach w sferze intymnej.  W związku z tym nie są w stanie wymienić się z innymi mężczyznami doświadczeniami.

Następną sprawą, przez którą nawet podejmowane próby radzenia sobie z problemem, nie przynoszą skutku, jest fakt, że niektórzy mężczyźni nie zdają sobie sprawy z przyczyny przedwczesnego wytrysku. A mogą być one różnorodne i to właśnie do przyczyny najlepiej jest dopasować sposób poradzenia sobie z problemem.

Przede wszystkim trzeba określić, czy przedwczesny wytrysk ma podłoże w problemach natury psychologicznej (na przykład: stres, małe doświadczenie mężczyzny, niechęć do partnerki, strach przed kompromitacją), czy też fizjologiczne (najczęstsze to: zapalenie cewki moczowej, cukrzyca, infekcje, nerwica, przerost prostaty).

Bardzo często jest tak, że przyczyny psychologiczne i fizjologiczne zazębiają się na siebie. Początkowo przedwczesny wytrysk może być na przykład efektem ubocznym przyjmowania leków. Wynikać z tego mogłoby, że odstawienie leków zlikwiduje problem. Jeśli jednak mężczyzna bardzo przejął się problemem i od czasu pierwszego zdarzenia obawia się, że problem będzie powracał – towarzyszący zbliżeniu stres, faktycznie może wywoływać ponownie problem.

Z tego właśnie względu uważa się, że leczenie farmakologiczne (jeśli jest zalecone przez lekarza) powinno być przeważnie wsparte poprzez odpowiednią pracę nad psychiką. Można to zrobić w gabinecie terapeuty, albo też samodzielnie przejść kurs na przykład radzenia sobie ze stresem.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *