Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Okulary dla kierowców

Zima to taki czas, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Na przykład trzeba zrobić odpowiednie zakupy, które pomogą przetrwać nam kolejne fale mrozów, które nawet w naszej strefie klimatycznej potrafią być bardzo siarczyste. Dlatego czapki zimowe, rękawiczki, ciepłe skarpety i swetry to tylko część z tego, w co powinniśmy się zaopatrzyć.

Oczywiście sklepy oferują bardzo dużo różnego rodzaju artykułów, wykonanych z różnych materiałów i o różnych krojach. Nie mniej jednak nie każde ochronią nas przed mrozem. Na przykład tak eleganckie i szykowne – rękawiczki skórzane nie są idealnym rozwiązaniem na mrozy. Po pierwsze dlatego, że są bardzo dopasowane do palców, co uniemożliwia swobodny dopływ krwi do umiejscowionych na samych koniuszkach naczyń włosowatych, poza tym są cienkie. Ręce będą marzły jak nic. Najfajniejsze są takie zrobione z włóczki lub polarowe i to najlepiej z jednym palcem.

rzed zima, a raczej przed pierwszymi opadami śniegu warto pomyśleć także o specjalnych okularach. Na przykład okulary polaryzacyjne w stu procentach ochronią nas przed rażącą bielą śniegu, oślepiającymi promieniami słonecznymi padającymi pod bardzo ostrym kątem. Najgorsze połączenie jest wtedy, gdy promienie odbijają się w zmrożonym śniegu. Jazda samochodem w takich warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci okularów jest co najmniej niebezpieczna.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *