Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

Badanie kropli krwi pozwala obserwować zmiany mówiące o zakażeniu pasożytami i grzybami. Okazuje się, że pasożyty takie jak owsiki czy przywry i grzyby, takie jak candida albicans, są źródłem wielu chorób. Można tu wymienić: alergie każdego typu, przewlekły katar, długotrwały kaszel, bóle brzucha, rozwolnienia, zaparcia, brak odporności, przewlekłe zmęczenie i wiele innych. Według badań, prawie 90 proc. ludzi jest zakażonych pasożytami i grzybami.

Mikroskopowe badanie kropli krwi jest techniką obrazową, co sprawia, że jest bardzo ciekawą dla osoby poddanej badaniu. Nie było jeszcze takiego badania, podczas którego można oglądać tajemnicę swojej krwi. Technika fascynuje i okazuje się przy tym bardzo pomocna w odkrywaniu przyczyn chorób. Widać tu bowiem wyraźnie, co znajduje się w naszej krwi.

Coraz powszechniej mówi się o tak zwanym mikroskopowym badaniu żywej kropli krwi. Jest to nowoczesna metoda oceny stanu organizmu, stosowana przez gabinety medycyny alternatywnej. Została zapoczątkowana w połowie XX wieku przez niemieckiego profesora Guntera Leina, który szukał w próbce krętków bladych. Aktualnie badanie przeżywa swój renesans i zyskuje coraz szersze grono zainteresowanych z uwagi na szerokie możliwości. Polega na obserwacji kropelki krwi, co przynosi wiele informacji o stanie organizmu.

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi ocenia wygląd krwinek czerwonych, których nieprawidłowości mogą świadczyć o przekwaszeniu organizmu, osłabieniu, niedotlenieniu czy nadmiarze wolnych rodników; ocenia aktywność krwinek białych, co mówi o funkcjonowaniu systemu immunologicznego. Pozwala również zobaczyć wszelkie elementy, jakich we krwi być nie może, w tym zmiany sugerujące obecność robaków, grzybów, kryształów kwasu moczanowego, kryształów cholesterolu, metali ciężkich.

Jak dokładnie przebiega badanie żywej kropli krwi? Kropelka krwi pobrana z opuszka palca za pomocą nakłuwaczy do badania poziomu cukru, jest nakładana na szkiełko i umieszczana pod mikroskopem. Następnie ogląda się ją w niezwykle dużych powiększeniach, które sięgają od stu do tysiąca x! Obraz z mikroskopu jest przekazywany na ekran monitora lub telewizora, aby osoba zainteresowana mogła swobodnie oglądać, to co znajduje się w jej krwi.

Comments are closed.