Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Choroby skóry a oczyszczanie jelit

Odkładające się w naszym ustroju trucizny są źródłem kiepskiego samopoczucia, kłopotów ze skórą, jak i dużej ilości chorób. Również choroby skóry są efektem zanieczyszczonego organizmu.
Dlatego też usuwanie zanieczyszczeń z jelit powinno wejść nam w nawyk i stać się nowym krokiem w dbaniu o zdrowie.
Obecnie nie wystarczy stosować kosmetyki, chodzić raz na jakiś czas na fitness czy mniej jeść, by zachować doskonałą sylwetkę oraz nieskazitelną cerę. Kluczowym rozwiązaniem jest właśnie oczyszczanie jelit.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak kluczowe jest oczyszczanie jelit. W jelicie grubym dorosłego człowieka może znajdować się około 15 kg tzw. kamieni kałowych, czyli pokarmu, który nie został strawiony. Cały kłopot polega na tym, że niestrawiony pokarm jest trujący i może zatruwać nasz organizm. W przypadku, gdy jelito grube jest zapełnione takimi kamieniami kałowymi, a występuje to u wielu osób po 50. roku życia, pozostałe, ogromnie znaczące do prawidłowego działania organizmu, narządy mogą szwankować. Nerki, płuca czy wątroba przestają funkcjonować dobrze. Nasza skóra jest koloru ziemistego i pozbawiona blasku. Czasami też w takim przypadku pojawia się cellulit, z którym kobiety zmagają się latami stosując różne balsamy, całkowicie nie wiedząc, że przyczyną jego powstania są właśnie zanieczyszczone jelita i tylko oczyszczanie jelit – nierzadko z pomocą balsamów antycellulitowych – może przynieść wymarzony rezultat.
To, czy nasze jelita są zanieczyszczone nierzadko da się zauważyć „gołym okiem”. W chwili, gdy zaczynamy kurację oczyszczania jelit, może wystąpić seria niechcianych działań niepożądanych, takich jak wypryski na skórze, wysypka, ropiejące oczy (a nawet pępek) lub bóle głowy. Wszystkie świadczą o tym, jak bardzo zanieczyszczone były jelita. Im bardziej, tym efekty oczyszczania będą większe, naturalnie nie będzie to trwało cały czas – tylko do chwili całkowitej detoksykacji.
Oczyszczanie jelit jest kluczowym czynnikiem, gdy chcemy posiadać śliczną, pełną blasku i doskonałą cerę. I nie wystarczą tu żadne szalenie kosztowne i magiczne toniki, kremy czy płyny do demakijażu. Jeśli tylko w naszych jelitach zalegają toksyny, trudno nam będzie osiągnąć wymarzony efekt.
Dlatego też nie należy zapominać o detoksie jelit raz na jakiś czas. Jeśli nigdy wcześniej nie stosowaliśmy kuracji oczyszczającej jelit, warto jest rozpocząć oczyszczanie jelit stopniowo, aby przyzwyczaić organizm do następujących w nim zmian. Detoks robimy przez dwa miesiące, po czym robimy pauzę miesięczną. Po 30 dniach znów oczyszczamy i po następnych 60 dniach przerwa. Później można zredukować detoks jelit nawet do dwóch razy w roku, a później wystarczy uskuteczniać je raz w roku. Istotnym jest, żeby pamiętać o tym i nie ograniczyć się do stosowania tej kuracji tylko przez jeden miesiąc. Tak jak w każdym leczeniu chorób czy też w kuracjach odchudzających kluczowa jest systematyka.
Detoks jelit jest istotnym elementem naszego zdrowia. Nie zapominając o tym zapewniamy sobie zdrowie, które obecnie jest bardzo cenne.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *