Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

ABC rehabilitacji

Jeżeli chodzi o łóżka rehabilitacyjne ceny na naszym Polskim rynku wahają się w zależności od tego, czy dokonujemy zakupu nowego, czy też używanego łóżka. Łóżka rehabilitacyjne używane mogą być tańsze od nowych łóżek o kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt procent, w zależności od stopnia zużycia tychże. Pytanie jednak, czy bardziej zależy nam na niskiej cenie, czy na jak najlepszym produkcie, który przyspieszy nasze leczenie.

Łóżko na pilota to wynalazek, który zdobywa w naszym państwie coraz większą sławę, jeśli chodzi o sprzęt rehabilitacyjny, w szczególności zaś sprzęt rehabilitacyjny dla osób sparaliżowanych. Film „Kolekcjoner kości” z Angeliną Jolie i Denzelem Washingtonem w rolach głównych z pewnością wypromował łóżka na pilota. Takie łóżko pozwalało w filmie Lincolnowi Rhyme’owi – który był niemal w pełni sparaliżowany – pomagać policji w poszukiwaniu tytułowego mordercy.

Łóżka szpitalne są tak skonstruowane, by były nie tylko wygodne dla pacjentów lecz również aby można było łatwo przetransportować pacjenta nie zabierając go z łóżka. Dlatego też, te łóżka są wyposażone w kółka ułatwiające transport. Łóżka szpitalne używane mają niestety to do siebie, iż ich kółka są z reguły bardzo zużyte. Dzisiaj nowe łóżka szpitalne są wyposażane w solidniejsze kółka, które tak szybko nie ulegają zużyciu.

Wiele osób kojarzy łóżko elektryczne bardziej z łóżkiem mającym funkcję masażu niźli z urządzeniem, które wykorzystuje się w rehabilitacji osób przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Jedną z funkcji takiego łóżka jest obniżanie i podnoszenie oparcia w zależności od tego, czy chory śpi, jest karmiony itp. Ma to niezwykłą przewagę nad łóżkami, które nie mają regulowanego oparcia i nad takimi, których oparcie trzeba regulować ręcznie.

Każde łóżko szpitalne powinno być inne, w zależności od tego na co cierpi pacjent hospitalizowany. Inne łóżko będzie wykorzystane przy leczeniu osoby połamanej w wypadku samochodowym, a inne w przypadku białaczki. Jednak nie wszystkie szpitale mogą pozwolić sobie na drogie nowoczesne łóżka szpitalne. Brak wyposażenia, jest to jeden z większych problemów obecnie w szpitalach w naszym kraju. WOŚP stara się rokrocznie zmniejszać ten problem.

Comments are closed.