Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Uroda – to takie proste

Każda kobieta, która już niebawem zostanie mamą wie rewelacyjnie, że ciąża to niezwykle trudny czas dla jej organizmu. Hormony kobiece funkcjonują inaczej niż zwykle, tak więc w ciele przyszłej mamy zachodzą wielkie przeobrażenia. Niestety w czasie ciąży uroda kobiety wystawiona jest na niemałą próbę.

Niewątpliwie są panie, które w tym czasie nie tylko rewelacyjnie się czują, ale również wspaniale się prezentują. Jednakże kobiet, które zadowolone są ze swojego wyglądu jest najczęściej dośc mało. Pielęgnacja urody w czasie ciąży nie należy do łatwych, z wielu powodów. Najczęściej jednak kobieta cieżarna nie może używać wielu kosmetyków, które mogą niekorzystnie wpłynąć na rozwój płodu. Ma ona też problemy z włosami i skórą.

Uroda

Najbardziej problematyczna jest skóra. Wraz z powiększającym się brzuszkiem i powiększającym się rozmiarem skóra kobiety ciężarnej zaczyna się zamieniać. Często jest naciągnięta, wysuszona, swędzi i pojawiają się na niej rozstępy. Zwykle są one zlokalizowane na brzuchu oraz piersiach.

Rozstępów w ciąży najczęściej nie da się uniknąć. Praktycznie każda pani powinna się liczyć z ich pojawieniem. Można ten efekt jednak zminimalizować, dbając o prawidłowy przyrost wagi i w szczególności używając specjalnych kremów. Dużo kłopotów sprawia także pielęgnacja urody twarzy, bowiem w czasie ciąży na buzi mogą być obecne nawet krosty i przebarwienia. W takich przypadkach trzeba stosować łagodne preparaty. Jeżeli chodzi o włosy to z reguły są one bardzo ładne. Kobiety, którym włosy w ciąży masowo wypadają muszą uzbroić się w cierpliwość. Jednak jeżeli problem nie mija konieczna będzie konsultacja z lekarzem.

Uroda to takie proste

Comments are closed.