Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Techniki strzyżenia

Podczas strzyżenia klienta w zakładzie fryzjerskim stylista musi posiadać duże doświadczenie. Dodatkowo musi zakupić profesjonalne nożyczki w takim miejscu jak hurtownia fryzjerska aby móc obstrzyc klienta we właściwy sposób. Strzyżenie możemy podzielić na kilka sposobów.  Jednym z najbardziej znanych jest strzyżenie całkowite, które nie ma właściwie charakteru zabiegu fryzjerskiego, nie spełnia bowiem funkcji pielęgnacyjnej lub upiększa­jącej. Brak włosów stwarza zagrożenie porażenia promieniami słone­cznymi w lecie oraz poważnych przeziębień w okresie zimowym, zmusza też do noszenia nakrycia głowy. Pogląd, jakoby noszenie włosów bardzo krótkich zapobiegało łysieniu, nie znajduje potwierdzenia w praktyce. Przeciwnie, częste podrażnienie skóry i cebulek włosowych, a także stwarzanie nienaturalnych warunków funkcjonowania gru­czołów może wzmocnić skórę, ale kosztem uwłosienia, gdyż osłabione cebulki włosowe ulegają zanikowi lub zaburzeniom.

Jak wykonuje się takie strzyżenie

Strzyżenie całkowite wykonuje się — zależnie od życzenia klienta — maszynką o wysokości cięcia 3 mm, 1 mm lub 1/10 mm. Czasami wygala się czaszkę dodatkowo (zgodnie z kierunkiem porastania włosów) z zachowaniem odpowiednich, środków ostrożności. Strzy­żenie całkowite nożyczkami jest niezmiernie pracochłonne i w zasadzie mija się z celem. Na żądanie klienta należy je jednak wykonać.

Strzyżenie półkrótkie i półdługie

strzyżenieStrzyżenie półkrótkie pozwala już modelować i cze­sać górne partie włosów. Boki strzyże się bardzo wysoko nożyczkami lub maszynką, a przejścia cieniuje się nożyczkami. Długość górnej partii włosów od czoła do czubka głowy wynosi ok. 3-M cm. Przy strzyżeniu półdługim maszynki można używać wyłą­cznie do strzyżenia karku oraz do zaznaczenia zewnętrznych kontu­rów porostu. Cieniowanie nie może być zbyt krótkie, lecz powinno być równomierne i pełne, wykonane bardzo czysto. Strzyżenie półdługie jest bardzo szeroko stosowane, praktyczne i wytworne, dające pole do popisu przy modelowaniu. Długość włosów waha się w grani­cach od 4 do 6 cm, maksymalnie 8 cm. Kark i kontury powinny być wygolone.

 

 

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *