Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Skuteczne i bezpieczne metody leczenia raka

Osiągnięcia współczesnej medycyny pozwalają nam podnosić jakość życia, wydłużać wiek i ratować zdrowie i życie osobom, które zapadają na choroby do tej pory nieuleczalne. Ciągle rozwijające się metody leczenia nowe terapie i środki pozwalające zapobiegać czy leczyć choroby, zanim zostaną wprowadzone do powszechnego użycia muszą być poddane wielu etapowemu testowaniu. Medycyna i farmacja muszą łączyć siły i współpracować, by połączyć wiedzę i doświadczenie obu nauk. Jednak często testowanie takich leków to czysty eksperyment.

Pierwszy etap badań wpływu konkretnych substancji na organizmy żywe oczywiście odbywa się na zwierzętach.  Jeżeli dany lek przejdzie pozytywnie wiele prób zostaje przetestowany na konkretnej grupie osób. Często są to ochotnicy, którzy za udział w badaniu dostają określone pieniądze. Niestety nikt nie może zagwarantować, że dany lek nie wywoła bardzo negatywnych skutków ubocznych, lub innych powikłań. Oczywiście naukowcy starają się wyeliminować niemal całkowicie to ryzyko. Do użytku dopuszczony tylko lek bezpieczny – i co ważne skuteczny. Obecnie najbardziej poszukiwane są te leki, które skutecznie leczą nowotwory. Niestety obecnie nie ma pewności, czy dana terapia zadziała czy nie. Żaden nowotwór nie jest taki sam – podobnie jak skłonności samego organizmu.

Jednak jest nadzieja na to, że w przyszłości będziemy skutecznie leczyć się i zdrowieć. Przez ostatnie kilka lat wdrażana jest terapia, która jest bardzo efektywna i bezpieczna. Co ważne wykorzystuje do leczenia wyłącznie naturalną substancję pochodzącą z naszego własnego ciała. Chodzi mianowicie o komórki macierzyste które zawiera krew pępowinowa pobierana przy porodzie. Komórki macierzyste najskuteczniej działają jeżeli podamy je osobie, która jest ich dawcą. Niestety dorośli ludzie nie mają już możliwości terapii takimi komórkami, które pochodzą z ich ciała. Można jednak dać szansę naszym dzieciom. Pobrana przy porodzie krew przechowywana przez bank krwi pępowinowej jest w stanie uratować zdrowie i życie naszego dziecka nawet, gdy będzie ono już sędziwym człowiekiem.

 

 

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *