Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Dietetyk z własnym gabinetem – dobry biznes?

Kursy w ośrodkach szkoleniowych w dzisiejszych czasach cieszą się dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dzięki nim w niedługi czas będzie można szybko nauczyć się fachu, który jest poszukiwany na rynku pracy. Jeśli twoim konikiem jest gotowanie i zdrowe odżywianie się, wtedy warto wybrać się na dobry kurs dietetyki, który będzie mógł rozwinąć te zainteresowania i sprawić, że w przyszłości będzie można podjąć pracę w tym zawodzie.

Do dyspozycji obecnie ma się wiele kursów, które skupiają się głównie na dietetyce oraz odchudzaniu, starając się zapewnić kompleksową wiedzę, aby później pracować w gabinetach dietetyki, placówkach żywienia zbiorowego. Niemniej jednak kończąc kurs odchudzania, będzie można też założyć swój własny biznes. Czy to dobry pomysł i jakie ma się perspektywy na rozwój zawodowy?

Wykształcenie i doświadczenie

Żeby móc otworzyć własny gabinet, trzeba posiadać do tego odpowiednie wykształcenie. Dietetyk, jako osoba, która przygotowuje diety dla osób zarówno zdrowych, jak i tych chorych, jest wpisany na listę zawodów regulowanych, czyli musi on spełnić określone wymagania. W najbliższych czasie być może będzie on z listy wykreślony, co ma związek z planowanymi zmianami rządu do deregulacji większej liczby zawodów, aby walczyć z bezrobociem. Na razie jednak trzeba pójść na odpowiedni kurs dietetyki, po którym będzie można przystąpić do egzaminu poświadczającego swoje kwalifikacje.

Gdy wybiera się kurs odchudzania i dietetyki, już na nim duży nacisk kładzie się w wielu placówkach szkoleniowych na kwestie praktyki, starając się przekazywać nie tylko suche informacje, ale też i te niezbędne podczas pracy w zawodzie. Także dietetykiem można zostać po ukończonym kierunku magisterskim albo licencjackim.

Zakładanie własnego biznesu

Dzisiaj możliwości założenia firmy są szerokie i można skupić się przy tym na różnych dziedzinach. Największą popularnością po dietetyce cieszą się prywatne gabinety. To właśnie w nich można uzyskać porady dotyczące żywienia, indywidualnie przygotowane menu na każdy dzień tygodnia. Dodatkowo warto wskazać, że coraz więcej osób korzysta z takich usług online, nie wszyscy w końcu mają dużo czasu i w pobliżu posiadają takie firmy, gdzie można by skorzystać z usług dietetyków. 

Anna- Dyplomowany dietetyk, prowadzi kurs dietetyki i odchudzania.

One Response to “Dietetyk z własnym gabinetem – dobry biznes?”

  • Dzień dobry.
    Mam pytanie odnośnie założenia prywatnej poradni dietetycznej. Studiuje dietetyke i to moja pasja… bardzo prosze o wiecej wskazowek. pozdrawiam

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *