Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Co potrafi koenzym Q10?

Po trzydziestce dawna witalność wydaje się gdzieś uciekać. Naskórek gubi elastyczność, na buzi zarysowują się z początku nieśmiałe zmarszczki. Mogą zacząć się niedomagania z krążeniem, a pokonanie schodów zaczyna powodować małą zadyszkę. Pojawiają się worki pod oczami. To właśnie odpowiedź organizmu na brak genialnej substancji, którą jest koenzym Q10.Koenzym Q10 to związek, który można znaleźć we wszystkich komórkach naszego organizmu – jest napędem nieodzownym do jej prawidłowego funkcjonowania. Ten unikalny związek, jakim jest koenzym Q10, odgrywa rolę w cyklu energetycznym – generalnie cała energia wytwarzana w ciele jest syntetyzowana przy potężnym udziale, jaki ma właśnie koenzym Q10!

To jednak nie koniec. Ten drogocenny skarb, jakim pozostaje koenzym Q10, jest również genialnym przeciwutleniaczem: powstrzymuje on niszczycielskie procesy oksydacji, osłaniając głównie łańcuchy białkowe, z których skonstruowane jest m.in. DNA. Zapobiega tym samym mutacjom, i ma kapitalne działanie przeciwnowotworowe. Co więcej, chroni dobry cholesterol LDL, wspomagając pracę mięśnia sercowego.

Bardzo często mówi się, że witamina E jest tajemnicą długowieczności. To fakt, ale jej oddziaływanie bez pomocy jaką proponuje koenzym Q10 nie jest możliwe. To właśnie koenzym Q10 sprawia, że witamina E dużo sprawniej się wchłania, a jej prędko uciekające pokłady sprawnie się regenerują.

Czy to już kres benefitów jakie ma koenzym Q10? Co jasne nie: pomaga on w leczeniu krwawiących dziąseł, chroniąc gęstość dziąseł, a także przeciwdziała silnym dolegliwościom migrenowym. Co więcej, pozwala przedłużyć atrakcyjny wygląd naskórka, ponieważ posiada fantastyczne działanie likwidujące zmarszczki. Koenzym Q10 zastąpi operacje plastyczne czy botox.

Dla kogo sugerowany jest koenzym Q10? W zasadzie dla wszystkich po 30-ce. Nikotyna, używki, chaotyczny styl życia, niezdrowa dieta – to wszystko sprawia że koenzym Q10 na serio wyparowuje z organizmu! Rezerwy koenzymu kończą się zastraszająco błyskawicznie, a jego dostarczanie razem z pożywieniem jest niesamowicie niełatwe. Aby zaspokoić jego odpowiedni poziom należałoby spożywać niemalże kilka kilogramów niepoddanego obróbce termicznej mięsa wołowego – najlepiej serc. Nie brzmi nazbyt smacznie? To fakt, właśnie dlatego suplementy diety posiadające koenzym Q10 są genialną możliwością.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *