Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Proste zmiany stylu życia sposobem na uzdrowienie służby zdrowia

Dr med. Vermon W. Foster, autor książki „Sekrety Zdrowia” przedstawił  koncepcję działań w ochronie zdrowia, która pozwala zaoszczędzić miliardy dolarów rocznie w Stanach Zjednoczonych. System, jaki proponuje, pozwoliłby także znacznie obniżyć koszty służby zdrowia w Polsce. Pomimo mniejszych kosztów, metoda ta jest „piekielnie” skuteczna w walce z chorobami o największym ryzyku zgonów.

Propozycja Fostera opiera się na trzech krokach:

  1. Skłonienie ludzi do rzucenia palenia.
  2. Przekonanie otyłych, do skorygowania sposobu odżywiania.
  3. Zaprojektowanie programu ćwiczeń fizycznych dostępnych dla każdego.

Słuszność rad doktora potwierdzają po pierwsze statystyki, które mówią, że w ciągu ostatnich lat główną przyczyną zgonów były choroby układu krążenia, rak i cukrzyca – wszystkie związane bezpośrednio ze stylem życia, po drugie zaskakująco skuteczne wyniki lecznicze w „Weimar Institute” w którym program zalecany przez doktora został zastosowany – po prostu poparty doświadczeniem. W książce „Sekrety Zdrowia” opisał wiele przykładów skuteczności tej metody terapii:

„Wielu przybywa o kulach czy na wózkach inwalidzkich, a gdy opuszczają ośrodek są w stanie przejść pięć kilometrów dziennie i mogą obyć się całkowicie lub w dużej mierze bez leków”.

„Radykalną poprawę osiągniętu u dwojga cukrzyków. Kobieta miała ciężką polineuropatię (zapalenie nerwów), obejmującą lewą nogę. Przyjmowała sto jednostek insuliny dziennie i opisywała swoje bóle jako „chodzenie po żyletkach”. Po dziesięciu dniach ból ustąpił całkowicie, a w ciągu dwóch tygodni była w stanie, pod kontrolą lekarską, przerwać przyjmowanie leków.
Mężczyzna miał ciśnienie krwi wynoszące 240/120, a poziomu cukru we krwi nie dawało się unormować. W ostatni tydzień programu wkroczył z ciśnieniem 110/65 i poziomem cukru na czczo – dziewięćdziesiąt”.
Zastosowany program, znany jako „NEW START” opisał w książce w przystępny sposób. Zainteresowanych szczegółami zapraszam do lektury: sekrety-zdrowia.y0.pl
Dariusz Bieniek
wybieram-zdrowie.blogspot.com

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *