Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Leczenie przeziębienia domowymi sposobami

Reklamy telewizyjne pokazują wiele leków na przeziębienie. Nie należy ich jednak słuchać, ponieważ praktycznie każdy człowiek jest w stanie wyleczyć się domowymi sposobami, bez jakichkolwiek lekarstw. Zainfekowany organizm potrzebuje rozgrzania, płynów, odpoczynku i większej ilości witaminy C – wszystko to możemy zapewnić mu sami.
Najczęściej stosowaną metodą pokonania przeziębienia jest picie gorących herbat z sokiem malinowym, miodem, koniakiem lub cytryną – w zależności od upodobań. Metoda ta znana jest w Polsce od bardzo dawna i często zdaje egzamin, więc dobrze jest przygotować dobrą herbatę od razu po odczuciu pierwszych objawów wirusowej infekcji.

Powrót do natury

Pomóc powinno także zjedzenie kilku ząbków czosnku lub wypicie syropu z cebuli. Aby go otrzymać należy posiekać cebulę, zasypać ją sporą ilością cukru, poczekać – aż wytworzy się syrop – i zmieszać z odrobiną soku z cytryny.

Popularne jest także jedzenie rosołu z kury, płukanie gardła, inhalacje nosa, picie naparów z różnych ziół – te metody należy stosować w takich sytuacjach, gdy przeziębienie jest na tyle mocne, że nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Płukanie gardła oraz inhalacje nosa są nieocenione wtedy, kiedy czujemy uporczywy ból gardła i mamy zatkany nos – działają one konkretnie na dane miejsce i są gwarancja poprawy stanu zdrowia i naszego samopoczucia.

W internecie również możemy znaleźć informacje, że niezwykle istotne w domowym leczeniu przeziębienia jest to, aby zrobić sobie gorącą kąpiel oraz ciepło się ubierać, ponieważ nasz organizm potrzebuje wyższej temperatury do neutralizacji wirusa. Podczas przeziębienia bardzo może pomóc nacieranie organizmu olejkiem sosnowym przed położeniem się spać. Dobrze będzie też przykryć się nie jedną, a dwoma kołdrami.

Jeżeli po trzech dniach domowej kuracji nie odczujemy poprawy, to warto w takiej sytuacji udać się do lekarza.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *