Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Jak oczyścić złogi jelitowe?

Pośpiech, niewłaściwa dieta, stres czy brak odpowiedniej ilości snu – taki tryb życia z pewnością ma wpływ na nasze zdrowie. Niestety wszystko to składa się na tzw. choroby cywilizacyjne i różnego rodzaju problemy związane z prowadzonym dziś przez większość osób stylem życia. Jak podkreślają niektórzy specjaliści aż 90% takich problemów jest związane z zanieczyszczonymi jelitami. Oczyszczanie jelit może okazać się dla dużej grupy pacjentów rozwiązaniem niektórych problemów zdrowotnych. Warto więc być może dowiedzieć się czegoś o sprawdzonej kuracji oczyszczającej.

Kłopoty z cerą i trawieniem, złe samopoczucie, zaparcia – to tylko niektóre dolegliwości, których powodem są często zanieczyszczone jelita. Jest wielu specjalistów, którzy uważają, że ponad 90% różnych schorzeń jest spowodowana właśnie tym czynnikiem. Jaki sobie z tym poradzić? Oczyszczanie jelit. Tego rodzaju terapia ma tak dużo zwolenników, jak i przeciwników jednak warto pamiętać, że oczyszczanie jelit przeprowadzane było już w starożytnym Egipcie i Chinach, i praktykowana jest do dziś. A rezultaty w postaci lepszego samopoczucia i podniesionej odporności organizmu jest notowana u większości osób.

Jest wiele czynników powodujących problemy , które mają związek z funkcjonowaniem układu trawiennego. Do podstawowych zaliczamy toksyny, złogi jelitowe i pasożyty. Resztki pokarmowe mogą mieć czasem formę kamieni jelitowych, i przez to uciskać inne organy wewnętrzne. Powodują autotoksykację, problemy trawienne, zaburzenia snu, mogą również doprowadzić do cukrzycy, miażdżycy i nadciśnienia, oraz być przyczyną bólu głowy. Zmęczenie oraz zły wygląd skóry również mogą mieć przyczynę w zalęgających w jelitach resztkach jedzenia. Dlatego też oczyszczanie jelit powinno stać się częścią zdrowego stylu życia.

Pasożyty dotyczą również nas, nie tylko egzotycznych rejonów. Mogą stać się problemem dla każdego z nas. Jeśli jest to już nasz problem, warto się ich pozbyć. Pasożyty są odpowiedzialne za toksyny, które zatruwają nasz organizm. Potrzeba więc pozbyć się ich z naszego organizmu. Wielu specjalistów zaleca oczyszczanie organizmu z zalegających zbędnych resztek. Warto zainwestować w błonnik, który może pomóc w wydalaniu złogów jelitowych. Ponadto stosowana bywa także popularna lewatywa. Oczyszczanie organizmu zaleca się przynajmniej dwa razy w roku: wiosną i jesienią.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *