Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Olejek z oregano

Olejek z oreganoJesień a także wczesna wiosna. W tych właśnie okresach dochodzi do największej ilości zachorowań, przeziębień wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Firmy farmaceutyczne przeżywają wówczas rozkwit, w telewizjach oprócz filmów i informacji dominują reklamy podpowiadające przeciętnemu Kowalskiemu, który lek jest najlepszy na grypę, katar i gorączkę. Okazuje się, że jeden lek jest lepszy od drugiego a wszytki razem wzięte działają wprost magicznie. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Tylko z jednym można się zgodzić, wszystkie te leki działają podobnie, czyli wolno i jak organizm nie chce zwalczyć choroby czy przeziębienia to żaden lek cudów nie zdziała. W tym miejscu należy się na chwilkę zatrzymać i zadać sobie pytanie czy mamy jakieś wyjście awaryjne i czy faktycznie jesteśmy zmuszeni tylko na lekarstwa, które w większych ilościach lub przy dłuższym stosowaniu nie wpływają pozytywnie na organizm człowieka.

Pamiętamy czasy kiedy na ból gardła najlepszym lekarstwem była gorąca herbata z cytryną i dużą ilością soku malinowego. Nie było w tym chemii, konserwantów i przy odpowiednim zadbaniu o siebie choroba przechodziła dużo szybciej niż przy obecnych magicznych lekarstwach. Obecnie odkrywane są coraz to nowe naturalne preparaty które działają podobno lepiej i bezpieczniej niż tradycyjne lekarstwa. Podobno, bo jak jest naprawdę to tylko każdy może sprawdzić na swoim organizmie i wyrobić sobie swoje prywatne zdanie na temat wszystkiego. Ostatnio w Polsce pojawił się olejek z oregano. Oregano do tej pory było znane jako przyprawa stosowana głównie w kuchnie, jednak jak się okazuje już w starożytności ludzie odkryli jego korzystne właściwości. Olejek z oregano okazał się środkiem mikrobobójczym. Stosowany jest głównie do zwalczania kataru czy infekcji dróg oddechowych. Wiele naukowców zwraca uwagę, żeby przestrzegać odpowiedniej dawki tego suplementu. Eksperci ustalili graniczną dawkę do 0,22 mcg karwakrolu na 1 kilogram na 1 dzień, a więc, 15 mcg dziennie (organizm wadze 70 kg).

Teraz na pewno każdy się zastanawia ile to jest 15 mcg i jak używać olejek z oregano, żeby sobie nie zaszkodzić. Większość odpowiedzi rozwiąże Wam blog na którym znajduje się wiele interesujących artykułów na temat olejku (miedzy innymi artykuł pt: ”olejek z oregano jak używać”). Zapraszamy do lektury i niech każdy potencjalny konsument wyrobi sobie swoje własne zdanie na temat lekarstw tradycyjnych i naturalnych. Żyjmy zdrowo i korzystajmy z życia.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *