Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Dieta a antyoksydanty

Simple SaladCo to są antyoksydanty, jaki mają wpływ na nasze życie?

W tempie jakie nabrał świat naukowcy szukają sposobów na lepsze, przyjemniejsze i przede wszystkim zdrowsze życie.
Prowadzone są od dawna badania nad tym, jak przedłużyć młodość, poprawić jakość życia poprzez badania na poziomie genetycznym i komórkowym.

To właśnie antyoksydanty mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, na jakie choroby zapadamy, na to w jakim tempie się starzejemy i w końcu, w ostatnim czasie dowiadujemy się z doniesień z USA, że antyoksydanty odgrywają ogromna rolę także w odchudzaniu!

Wiele antyoksydantów ludzki organizm produkuje sam

Są to m.in. melatonina, kwas moczowy, estrogen, endogenny koenzym Q10.
Zewnętrznym źródłem antyoksydantów są głównie świeże roślin zawierające całą gamę witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Są to witaminy takie jak: witamina A, C, E, także beta karoten, alfa karoten, polifenole, Cynk , Miedź, Selen i inne.

Apple and pear harvestZanieczyszczenie środowiska a antyoksydanty

Zanieczyszczenie powietrza, gleby ogólnie mówiąc zanieczyszczenie środowiska naturalnego powoduje, iż rośliny, część niezbędnych dla nas antyoksydantów wykorzystują dla własnej ochrony. Powoduje to, że spożywane przez nas rośliny są mniej wartościowe, znacznie zmniejsza się ich zawartość w warzywach i owocach.

Suplementy diety

Wniosek jest taki, iż chcąc zadbać o własne zdrowie, o swoją urodę powinniśmy korzystać z suplementów diety, powinniśmy zacząć wprowadzać je jako niezbędny składnik odżywiania. Szczególnie przydatne są one w okresie, gdy brakuje w naszej diecie świeżych owoców i warzyw, jak również podczas infekcji czy w przypadku wzmożonego wysiłku fizycznego. Stosując suplementy pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku, stosujmy tylko sprawdzone preparaty, które zapewnią nam bezpieczeństwo i nie są szkodliwe dla organizmu.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *