Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Endometrioza

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób choruje na niepłodność, warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może spotkać nas lub osoby, które są dla nas bliskie. Endometrioza jest jednym ze schorzeń, o których mówi się niewiele, a przeciętna osoba nie ma pojęcia na czym tak naprawdę to polega.

W skrócie endometrioza to choroba, która sprawia, że błona śluzowa macicy rozrasta się poza nią i występuje tam gdzie zupełnie nie powinno jej być. Jest to dość ciężka choroba, ponieważ do dzisiaj nie stwierdzono czym tak naprawdę jest spowodowana. Do tego rozwija się powoli często nie dając żadnych znaczących objawów. Endometrioza daje o sobie znać dopiero gdy jest w zaawansowanym stadium. Wtedy leczenie jest już znacznie trudniejsze. Na tym etapie występują podstawowe objawy takie jak bóle podczas miesiączki. Dodatkowo bóle występują podczas oddawania moczu czy stosunków płciowych. Nie zawsze jednak występują, w takim przypadku zdiagnozowanie jest trudniejsze i należy mieć nadzieję, że lekarz odkryje problem podczas okresowych badań.

Przez to, że nie wiadomo czym spowodowana jest endometrioza trudno jest ją wyleczyć. Lekarz powinien dostosować leczenie do indywidualnego przypadku, dopiero po zapoznaniu się z nim, ponieważ metod jest kilka jednak żadna nie daje stuprocentowej skuteczności. Dlatego endometrioza jest chorobą tak trudną do wyeliminowania.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *